Vuković i Tandersi se oprostili od titule

50 pregleda 0 komentar(a)
Veselin Vuković, Foto: Arhiva "Vijesti"
Ažurirano: 27.02.2016. 23:07h

Veselin Vuković i njegova ekipa JT Tanders oprostili su se od odbrane šampionske titule - kolo prije kraja druge faze takmičenja, ekipe iz Hirošime je izgubile sve šanse da se domogne treće pozicije, koja (zajedno sa drugimmjestom) donosi plasman u polufinale plej-ofa (prvi ide direktno u finale).

U odlučujućem meču, Tandersi su danas poraženi od Panasonika sa 3:0 (25:23, 25:18, 25:21), pa su u drugoj fazi doživjeli treći poraz, a imaju i pobjedu.

Crnogorski trener je JT Tandersima prošle sezone donio prvu titulu u 85-godišnjoj istoriji. Taj uspjeh mu je u maju prošle godine donio novi, dvogodišnji ugovor...

U direktnom duelu za plasman u finale, Torej je savladao Tojoda Gosei sa 3:2 (21:25, 25:19, 25:23, 21:25, 15:11) i ide direktno u finale, dok će Tojoda Gosei u polufinale.

Drugi putnik u polufinale biće poznat nakon meča posljednjeg kola, u kojem se sastaju JTEKT i Panasonik. JTEKT, za koji igra Bugarin Matej Kazijski, mora da pobijedili uz najviše jedan izgubljen set. Pobjeda ili poraz uz dva osvojena seta donosi Panasoniku plasman u polufinale.