Filip Radović pobijedio u Italiji

Cetinjanin Filip Radović pobjednik je paraolimpijskog seniorskog Linjano master opena, koeficijenta 40, u Italiji
7 komentar(a)
Filip Radović, Foto: Paraolimpijski komitet Crne Gore
Ažurirano: 18.02.2016. 14:33h

Crnogorski stonoteniser Filip Radović pobjednik je paraolimpijskog seniorskog Linjano master opena, koeficijenta 40, u Italiji. Cetinjanin je danas u finalnom meču savladao Rusa Pavela Lukjanova 3:1 (11:9, 13:15, 11:8 i 11:8). Radović je sa Lukjanovim igrao i u grupi i dobio ga je sa 3:0.

Radović je danas u polufinalnom meču pobijedio Holanđanina Basa Hergelinka sa 3:1, a juče je Linjanu kao pobjednik grupe izborio direktan plasman u polufinale, nakon što je pobijedio prvog nosioca i drugog igrača svijeta, Dejvida Džejkobsa iz Indonezije (3:0) i Lukjanova (3:0).

Radović je u utorak osvojio srebrnu medalju na juniorskom masters openu u Linjanu.

Radović je uoči turnira u Linjanu na svjetskoj PTT rang listi u juniorskoj konkurenciji (igrači do 21 godine) zauzimao četvrto, dok je na seniorskoj listi na 20. mjestu.

Konačna odluka da li će Radović dobiti jedno od dva mjesta u klasi 10 koje po posebnoj proceduri vode na Paraolimpijske igre u Rio de Žaneiru biće poznata 12. marta kada zasjeda Bipartitna komisija ITTF-a.