Filip Radović nakon juniorskog, izborio i seniorsko finale

Crnogorski stonoteniser Filip Radović plasirao se u finale paraolimpijskog seniorskog Open turnira u Linjanu
3 komentar(a)
Filip Radović i Nikolaj Lupulesku, Foto: Paraolimpijski komitet Crne Gore
Ažurirano: 18.02.2016. 11:16h

Crnogorski stonoteniser Filip Radović plasirao se u finale paraolimpijskog seniorskog Open turnira, koeficijenta 40, u Linjanu. On je danas u polufinalnom meču savladao Holanđanina Basa Hergelinka 3:1.

U finalu, koje će početi u 14 sati, sastaće se sa ruskim stonoteniserom Pavelom Lukjanovim, koga je već dobio u grupi.

Radović je kao pobjednik grupe izborio direktan plasman u polufinale. U grupi je pobijedio prvog nosioca i drugog igrača svijeta, Dejvida Džejkobsa iz Indonezije 3:0 i Lukjanova 3:0.

Ruski stonoteniser je, nakon poraza od Radovića, u grupi bio bolji od Džejkobsa 3:2, dok je u četvrtfinalnom meču slavio protiv Britanca Endija Dejbela 3:1.

Radović je u utorak osvojio srebrnu medalju na juniorskom Open turniru u Linjanu. On na najnovijoj svjetskoj PTT rang listi u juniorskoj konkurenciji (igrači do 21 godine) zauzima četvrto, dok je na seniorskoj listi na 20. mjestu.

Konačna odluka da li će Radović dobiti jedno od dva mjesta u klasi 10 koje po posebnoj proceduri vode na Paraolimpijske igre u Rio de Žaneiru biće poznata 12. marta kada zasjeda Bipartitna komisija ITTF.