Pobjeda Karla Janka u super-džiju Jeongseona

Švajcarac Karlo Janka pobjednik je superveleslaloma koji je za Svjetski kup alpskih skijaša održan u južnokorejskom Jeongseonu
80 pregleda 0 komentar(a)
Karlo Janka, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.02.2016. 09:16h

Švajcarac Karlo Janka pobjednik je superveleslaloma koji je za Svjetski kup alpskih skijaša održan u južnokorejskom Jeongseonu. Janka (1:26,16) je slavio 82 stotinke ispred Italijana Krištofa Inerhofera, dok je psoljednji stešenik na pobjedničkom postolju zaslužio Austrijanac Vinsent Krišmajer sa 1,06 sekundi zaostatka za pobjednikom.

Janki je to bila druga pobjeda ove sezone, jer je slavio i u superkombinaciji Vengena, a ukupno 11. u Svjetskom kupu.

U plasmanu superveleslaloma za mali kristalni globus vodi Norvežanin Aksel Lund Svindal sa 310 bodova, ali je zbog povrede završio sezonu.Amerikanac Endrju Vajbreht je drugi sa 190 poena.

U generalnom poretku Svjetskog kupa čelnu poziciju zauzima Austrijanac Marsel Hiršer sa 1.006 bodova, 89 više od Svindala, dok je trećeplasirani Norvežanin Henrik Kristofersen sakupio 871 bod.