Pali su Italijani i sudije: Vaterpolisti u polufinalu!

Italija - Crna Gora, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 19.01.2016. 19:08h

Ni sumnjiv sudijski kriterijum, ni to što je meč završila sa četiri isključena igrača! Ništa nije spriječilo Crnu Goru da nadigra Italiju i plasira se u polufinale Evropskog prvenstva u Beogradu.

Još jedan epski meč kada je defanzivna partija odigrale su "ajkule" i na kraju im se isplatilo - u Kombank areni je bilo 10:7, pa su naši "skinuli" mjeru jednom od favorita na ovom takmičenju i nastavili san o medalji, ukupno četvrtoj na velikim takmičenjima, a trećoj kada su u pitanju evropska prvenstva.

Crna Gora će tek saznati rivala u polufinalu, nakon što se sastanu Hrvatska i Mađarska, a taj meč je bitan dvostruko - ako slave Hrvati naši vaterpolisti će već večeras proslaviti plasman na Olimpijske igre u Brazilu.

Iza Crne Gore je fenomenalan meč u kojem se od starta vidjelo da imaju šta da pokažu.

"Azuri" su poveli sa 1:0 i to je bilo to - sve nakon toga je pripalo timu Vladimira Gojkovića, koji je od sredine treće četvrtine igrao bez isključenih Draška Brguljana i Antonija Petrovića, a kasnije su se njima pridružili i Nikola Vukčević i Aleksandar Radović.

Kapiten Nikola Janović je odigrao kapitenski - dao je četiri gola iz šest pokušaja, Radović i Darko Brguljan su postigli po dva, Aleksandar Ivović se isticao asistencijama...

Jednostavno, večeras je sve išlo kako treba, a veliku ulogu je imao i Miloš Šćepanović, koji je skinuo veliki broj zicera Italijana.

Italija - Crna Gora 7:10 (2:3, 0:1, 3:4, 2:2)

Beograd - Bazen u Areni. Gledalaca: 4.000. Sudije: Švarc (Izrael), Aleksandresku (Rumunija). Igrač više: Italija 16 (5), Crna Gora 8 (5). Peterci: Italija 1 (1), Crna Gora 1 (1).

ITALIJA: Tempesti (5 odbrana), Di Fulvio 2, Đito, Filjoli 1, Đorđeti, Bodegas 1, Đakopo, Galo, Prešuti 1, Luongo 1, Aikardi 1, Baraldi, Del Lungo.

CRNA GORA: Šćepanović (8 odbrana), Draško Brguljan, Pasković, Petrović 1, Darko Brguljan 2, Radović 2, Mlađan Janović, Nikola Janović 4, Ivović, Mišić, Vukčević, Jokić 1, Lazović.

TOK MEČA

Kraj!!! Crnogorski vaterpolisti su savladali Italiju i plasirali se u polufinale EP!

Ništa od gola Italijana.

Radović je isključen na 33 sekunde do kraja. Tajm-aut Kampanje.

Dva minuta do kraja - Crna Gora ima napad.

7:10 - Nikola Janović je pogodio s igračem više (2.29).

Isključen je Bodega, tajm-aut Gojkovića na dva minuta i 51 sekundu do kraja meča.

Šćepanović je isplivao i uzeo loptu.

Kontrafaul Janovića.

Odbranila se Crna Gora s igračem manje nakon isključenja Mlađana Janovića.

Nije uspio lob Darka Brguljana.

7:9 - Di Fulvio je pogodio u napadu s igračem više (5.14).

Isključen je Vukčević. On je treći igrač koji je dobio tri lične - nakon Draška Brguljana i Antonija Petrovića.

Vukčević je pogodio prečku.

6:9 - Ajkardi u napadu s igračem više, i to nakon odbrane Šćepanovića (6.15).

Isključen je Ivović.

5:9 - Nikola Janović u napadu s igračem više (6.53).

Prvi napad u posljednjoj četvrtini ima Italija.

Kraj treće dionice. Crna Gora je na osam minuta od polufinala Evropskog prvenstva.

5:8 - gol Darka Brguljana (0.5), opet fantastičan pas Ivovića.

Tajm-aut Gojkovića 15 sekundi prije kraja.

Kontrafaul. Crna Gora ima napad.

5:7 - kakva akcija Ivovića i Darka Brguljana, koji je sjajno uplivao (1.20).

5:6 - Bodega je pogodio sa dva metra (1.35).

Sada je isključen Radović.

Isključenje Petrovića, njegova treća.

Kontrafaul Italije, pa naših.

Šćepanović je odbranio šut Filjolija, potom i prečka, ali Italija i dalje ima napad.

Tajm-aut Kampanje (3.12).

Isključen je Draško Brguljan.

4:6 - Filjoli je iskoristio peterac (4.12).

Peterac za Italiju, skrivio ga je Draško Brguljan.

Šćepanović je opet zaustavio zicer sa dva metra u napadu s igračem više.

Isključenje Jokića.

3:6 - Nikola Janović s igračem više (5.34).

Filjoli je pogodio stativu, Crna Gora ima igrača više.

3:5 - Radović s igračem više (6.28).

3:4 - pogodio je Luongo u napadu s igračem više (7.17), i to uz pomoć jednog od naših igrača.

Isključen je Vukčević.

Prvi napad u trećoj četvrtini ima Italija, kao i u prve dvije.

Kraj prvog poluvremena. Crna Gora je odigrala fenomenalno u odbrani, zaustavila Italijane u prvih 16 minuta i zasluženo vodi. Ostaje žal za posljednjim napadom, i to s igračem više, jer su "ajkule" u prvom dijelu mogle da imaju i velikih plus tri...

Prešuti je probao lobom, ali je pogodio prečku.

Naši nisu iskoristili napad s igračem više.

Tajm-aut Gojkovića minut i tri sekunde prije kraja.

Kakav je zicer skinuo Šćepanović - opet je "žrtva" bio Ajkardi.

Isključenje Radovića.

Nije uspio Radović.

Kontrafaul Gala nad Mlađanom Janovićem.

Isključen je sada Pasković. Tajm-aut Kampanje (3.31).

Kontrafaul Vukčevića.

Opet su se "ajkule" odbranile.

Isključenje u paru Baraldija i Petrovića.

Ivović je uplivao, ali nije pogodio.

Sada je isključen Petrović, ali je Draško Brguljan ukrao loptu Italijanima.

2:4 - Jokić u napadu s igračem više (5.10).

Ajkardi je isključen.

Sada se Crna Gora odbranila.

Odbranio je Šćepanović zicer Ajkardija.

Šćepanović je odbranio nakon fantastične šraube Ajkardija.

Prvi napad u drugoj dionici ima Italija.

Kraj prve četvrtine.

2:3 - Petrović je pogodio nakon kontrafaula i kontranapada (0.35), a onda se i Crna Gora odbranila u posljednjen napadu.

Sada tajm-aut Gojkovića (1.00).

Odbranila se Crna Gora. Blokirao je Radović.

Isključen je Ivović. Tajm-aut Kampanje (1.30 do kraja).

Sada se istakao Šćepanović na drugoj strani. Probao je Đorđeti.

Tempesti je zaustavio šut Jokića.

Mlađan Janović je pogodio prečku u napadu s igračem više.

2:2 - Di Fulvio je poravnao (3.57).

1:2 - Radović (4.23).

Crna Gora se sada odbranila.

1:1 - Nikola Janović je iskoristio peterac (5.11).

Peterac je iznudio Mlađan Janović, kojeg je faulirao Galo.

Šćepanović je zaustavio šut Gala u napadu Italije s igračem više.

Lopta nije došla do Mišića na dva metra pred golom Italije.

1:0 - Prešuti je pogodio prečku, a onda se lopta od Šćepanovića odbila u mrežu u napadu s igračem više (6.28).

Utakmica je počela. Prvi napad ima Italija.

Pred crnogorskim vaterpolistima je najvažnija utakmica na Evropskom prvenstvu u Beogradu.

Od 18.45 slijedi duel sa Italijom u četvrtfinalu - meč koji ili vodi u borbu za medalju ili će označiti i kraj snova o odličju na ovom šampionatu.

U slučaju trijumfa nad "azurima", kao i pobjede Hrvatske nad Mađarskom (meč počinje od 20.15 časova) Crna Gora bi već večeras obezbijedila plasman na Olimpijske igre u Rio de Žaneiru.

Italija je do četvrtfinala imala lak put - u grupi je bez problema pobjeđivala Njemačku (16:5), Rumuniju (11:5), Gruziju (21:1), kao i u osmini finala Tursku, koja je savladana sa 16:2.

"Ajkule" su upisali tri trijumfa (nad Holandijom, Slovačkom i Francuskom), dok su u derbiju u grupi remizirale sa Španijom (8:8).