Crna Gora lako sa Slovačkom, ali je to dovoljno samo za drugo mjesto u grupi

165 pregleda 0 komentar(a)
Nikola Janović, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 14.01.2016. 19:05h

Crnogorski vaterpolisti moraju težim putem do medalje na Evropskom prvenstvu! Uprkos pobjedi nad Slovačkom u posljednjem kolu koja nije dolazila u pitanje, ali je trijumf rezultatom 15:6 ostvaren nedovoljnom razlikom da bi se osvojilo prvo mjesto u grupi A.

Ovako, s druge pozicije, "ajkule" idu na Francusku u osmini finala (subota od 17.15 časova), trećeplasirani tim u grupi B, i u tom meču su svakako favorit.

Ali, "nagazna mina" bi u eventualnom četvrtfinalu bila Italija, lider grupe C.

"Najbitnije je da smo pobijedili. Na početku utakmice smo jurili gol -razliku, izgledalo je da možemo da napravimo taj željeni rezultat koji bi nam osigurao lakšeg protivnika u četvrtfinalu. Imali bismo lakši put do polufinala, ali to ne znači da bismo osvojili medalju. Tada bi rival bila Srbija, najjači rival, a i od kad postoji naša selekcija nikada nije slavila u meču za bronzu. Šta je bolje? I jedan i drugi put do medalje imaju svoje prednosti i mane, a na nama je da se konsolidujemo. Evidentno je da imamo padove u igri i protiv lakših protivnika. Najprije da analiziramo sebe, a onda će biti mnogo lakše u nastavku takmičenja", rekao je Aleksandar Ivović.

Ako do pomenutog duela sa "azurima" biće to veliki derbi četvrtfinala, jer je onda jasno da će jedna od dvije velike ekipe ostati bez šansi da se bori za medalju. A samim tim i da izbori olimpijsku vizu kroz Evropsko prvenstvo, što je u našem taboru okarakterisano kao cilj svih ciljeva.

Crnoj Gori je za prvo mjesto u grupi trebalo da savlada Slovake sa najmanje 13 golova razlike, a na poluvremenu je izgledalo da je taj cilj čak i veoma realan.

Nakon 16 minuta igre je bilo 12:3 za tim Vladimira Gojkovića, napad je funkcionisao odlično, iako je nedostajalo bolje igre na dva metra i isključenja rivala.

Drugo poluvrijeme je, međutim, podsjetilo kakve probleme Crna Gora može da ima pred golom protivnika, ma kako se on zvao.

Podatak da je naš tim u dvije četvrtine samo tri puta, od čega jednom iz peterca, matirao suparničkog golmana govori sam po sebi dovoljno o igri naših vaterpolista u nastavku.

Mlađan Janović i Aleksandar Radović su postigli po četiri gola, Vjekoslav Pasković je upisao tri, a po dva Nikola Janović i Aleksandar Ivović.

Crna Gora - Slovačka 15:6 (6:3, 6:0, 1:2, 2:1)

Beograd - Bazen u Areni. Gledalaca: 2.000. Sudije: Stavridis (Grčka), Ome (Njemačka), Igrač više: Crna Gora 7 (2), Slovačka 7 (3), Peterci: Crna Gora 2 (2).

Crna Gora: Lazović, Dr. Brguljan, Pasković 3, Petrović, Da. Brguljan, Radović 4, M. Janović 4, N. Janović 2, Ivović 2, Mišić, Vukčević, Jokić, Šćepanović (10 odbrana).

Slovačka: Kozmer (sedam odbrana), Famjera 1, Zatovič, Hrošik, Djurik, Balaž 1, Seman 1, Tkač 1, Bjelik, Polovic 1, Kolarik, Bruder 1, Gogola (jedna odbrana).

TOK MEČA

Kraj utakmice - Crna Gora je savladala Slovačku sa 15:6 i u osminu finala ide sa drugog mjesta u grupi A.

Tajm-aut slovačkog selektora Esteljera.

15:6 - Nikola Janović (1.43).

Još jedan napad s igračem više naši nisu iskoristili.

Tajm-aut Gojkovića na tri i 18 do kraja.

Mišić je promašio zicer u napadu s igračem više.

14:6 - Seman je pogodio u napadu s igračem više nakon velike greške Mlađana Janovića (5.12).

14:5 - Ivović (6.09) u napadu s igračem više.

Odbranila se Crna Gora s igračem manje, a sada ima igrača više.

Kontrafaul Nikole Vukčevića.

Prvi napad u posljednjoj četvrtini ima, kao i do sada, Slovačka.

Kraj treće dionice u kojoj je Crna Gora postigla samo gol i tako usporila ritam koji je vodio do neophodne razlike.

Loš napad naše ekipe s igračem više. Izblokiran je Ivović.

Tajm-aut Slovaka.

13:5 - Mlađan Janović postiže gol iz peterca za plus osam (2.19).

Peterac za Crnu Goru.

Ništa od gola ni ovog puta. Probao je Radović, ali je izblokiran.

Tajm-aut Gojkovića na 3.28 do kraja treće četvrtine.

Sada nije pogodio ni Draško Brguljan.

"Ajkule" su izgubile ritam u napadu...

12:5 - Polovic (5.10).

Ivović nije pogodio. Crna Gora još nije dala gol u trećoj dionici.

12:4 - Balaž (6.03).

Šćepanović je zaustavio šut Djurika.

Počela je treća četvrtina. Opet prvi napad ima Slovačka.

Kraj prvog poluvremena. Crna Gora ima sigurnu prednost od 12:3. Našim vaterpolistima treba pobjeda od 14 golova razlike da bi bila prva u grupi.

12:3 - Radović vodi Crnu Goru na plus devet u napadu s igračem više (0.24).

11:3 - Pasković (0.52), Crna Gora se sada malo i poigrava.

10:3 - Radović (1.20).

Slovaci će opet imati napad s igračem više. Prije toga tajm-aut.

9:3 - Nikola Janović je pogodio s igračem više (3.31).

Prvi napad s igračem više "ajkula".

Crna Gora je odbranila napad s igračem više Slovačke.

8:3 - Pasković (4.48).

7:3 - Ivović (6.23).

Pasković je šutirao preko gola.

Slovaci imaju prvi napad i u drugoj dionici.

Kraj prve četvrtine

Sada tajm-aut Gojkovića, ali Crna Gora nije ni šutnula na gol u posljednjem napadu.

6:3 - Bruder je dao gol u napadu s igračem više (0.19).

Tajm-aut Slovaka, koji će imati napad s igračem više 43 sekunde prije kraja.

6:2 - Radović ponovo za plus četiri (1.05).

5:2 - Lob Radovića (1.47).

4:2 - Pasković je vratio dva gola prednosti našoj reprezentaciji (2.35).

3:2 - Famjera je pogodio u napadu s igračem više (3.39).

3:1 - treći gol Mlađana Janovića na meču, sada iz peterca (4.20).

2:1 - Mlađan Janović (5.29).

1:1 - Tkač je poravnao u napadu s igračem više (6.35).

Seman je iznudio isključenje Ivovića.

1:0 - Mlađan Janović je postigao prvi gol na meču (7.15).

Prvi napad ima slovačka reprezentacija.

Počeo je meč između Crne Gore i Slovačke.

Španija je u prvom meču 3. kola grupe A na Evropskom prvenstvu savladala Holandiju rezultatom 15:4, pa crnogorski vaterpolisti sada znaju šta im je neophodno ako žele prvo mjesto.

Zadatak nije nimalo lak protiv Slovačke od 18.45 časova, jer "ajkule" jure trijumf od makar 14 golova razlike... Španci sada imaju gol-razliku plus 20 (36:16), a naši s utakmicom manje plus sedam (21:14).

Tim Vladimira Gojkovića može do prvog mjesta u grupi i ako slavi sa 13 razlike, ali u tom slučaju mora da postigne najmanje 16 golova kako bi u ukupnom zbiru bio efikasniji od Španije.

"Lale" su dugo bile koliko-toliko dobar sparing partner "furiji", sredinom treće četvrtine je bilo 8:3, ali su kasnije pale, pa je kvalitet tima Gabrijela Ernandesa došao do izražaja.

Španija je minut prije kraja kod rezultata 15:4 promašila peterac (prečku je pogodio Albert Espanjol), dok Holanđanin nisu iskoristili napad s igračem više na kraju.