Crna Gora bolja od Holandije na startu

Naredni protivnik našoj reprezentaciji biće Španija - meč se igra u utorak od 18.45
62 pregleda 0 komentar(a)
Crnogorski vaterpolisti, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 10.01.2016. 18:36h

Očekivano i bez problema - Crna Gora je pobjedom otvorila Evropsko prvenstvo u Beogradu nakon što je tri četvrtine dominirala, a onda u posljednjoj odrađivala posao protiv autsajdera.

Na kraju je u Areni bilo 13:6, iako su "ajkule" u nekoliko navrata imale i po devet golova prednosti...

Holanđanima je trebalo skoro 13 minuta da zatresu mrežu Miloša Šćepanovića (za 7:1 kada je pogodio Lindhaut), a odbrana u prve dvije četvrtine je zaista nešto čime će selektor Vladimir Gojković sigurno biti zadovoljan.

"Ajkule" su kasnije pomalo i izgubiile koncentraciju, valjda već misleći na narednog rivala. Tako su se dešavale i greške u defanzivi koje su "lale" iskoristile da na kraju dođu do sasvim prihvatljivih minus sedam ako se ima u vidu da je razlika u kvalitetu ogromna.

Aleksandar Radović je bio najefikasniji u našem timu sa četiri pogotka (iz pet šuteva), po dva puta su mrežu protivnika tresli Nikola i Mlađan Janović, a po jedan pogodak su postigli Darko Brguljan, Nikola Vukčević, Vjekoslav Pasković, Aleksandar Ivović i Predrag Jokić.

Crnu Goru sada čeka derbi - u utorak je protivnik Španija (18.45) i u tom meču će se rješavati oko prvog mjesta u grupi A.

Španci su jutros bili bolji od Slovačke rezultatom 13:4.

Crna Gora - Holandija 13:6 (5:0, 3:1, 3:2, 2:3)

Beograd - Bazen u Areni. Sudije: Švarc (Izrael), Kun (Mađarska). Igrač više: Crna Gora 4 (3), Holandija 3 (1), Peterci: Crna Gora 1 (1).

Crna Gora: Lazović, Dr. Brguljan, Pasković, Petrović, Da. Brguljan 1, Radović 4, M. Janović 2, N. Janović 2, Ivović 1, Mišić, Vukčević 1, Jokić 1, Šćepanović (jedna odbrana).

Holandija: Vagenar (devet odbrana), Frauenfelder, Vinkelhorst 1, Van der Horst 1, Gilen 1, Lindhaut 2, Gotemaker, Rojten, Van den Berselar, Spajker, Kopman 1, Lukas, Hepelman.

TOK MEČA

Kraj utakmice - Crna Gora je pobjedom otvorila EP i savladala Holandiju sa 13:6.

13:6 - Vinkelhorst je pogodio na 31 sekundu prije kraja.

Peterac za Crnu Goru. Pasković je siguran za 13:5 (0.54).

12:5 - gol Kompana u napadu s igračem više (1.08).

12:4 - prvi gol Jokića nakon asistencije Paskovića u kontranapadu (1.54).

Sada tajm-aut Holandije.

Mlađan Janović nije iskoristio napad s igračem više.

Još četiri minuta do kraja meča.

Tajm-aut Gojkovića.

11:4 - Gilen se upisao (6.48).

Van den Berselar je pogodio prečku.

Prvi napad u posljednjoj četvrtini ima Holandija.

Kraj treće četvrtine.

11:3 - Van der Horst je matirao Lazovića (0.27).

11:2 - Radović je pogodio nakon faula i postigao četvrti gol (1.21).

Tajm-aut Gojkovića na minut i 38 do kraja trećeg dijela igre.

10:2 - Lindhaut je pogodio iz velike daljine. Dejan Lazović nije imao šansi (2.13).

Holanđani nisu pogodili s igračem više.

Isključenje Predraga Jokića i tajm-aut Holanđana.

10:1 - Vukčevićev prvi pogodak, i to u napadu s igračem više nakon asistencije Mlađana Janovića (5.16).

Ivović je pogodio stativu...

9:1 - prvi gol Aleksandra Ivovića večeras (7.09).

Kontrafaul Nikole Vukčevića.

Crna Gora će napadom otvoriti i treću četvrtinu.

Kraj prvog poluvremena - Crna Gora ima sigurnih sedam golova prednosti - 8:1.

8:1 - upisao se i Darko Brguljan u napadu s igračem više (0.52).

Tajm-aut Gojkovića prije napada s igračem više na minut i 16 prije kraja druge dionice.

7:1 - Lindhaut je postigao prvi gol za Holanđane - na tri minuta i osam sekundi prije kraja poluvremena.

7:0 - drugi gol Mlađana Janovića na utakmici. Prednost Crne Gore je sve veća (3.56).

6:0 - treći gol Radovića na meču (5.56).

Po jedan neiskorišćeni napad na obje strane do sada.

Crna Gora ima prvi napad u drugoj dionici.

Kraj prve četvrtine

Holanđani će imati posljednji napad u prvoj četvrtini nakon tajm-auta. Ostalo je još 13 sekundi.

5:0 - Crna Gora je iskoristila prvi napad s igračem više na meču. Upisao se opet Nikola Janović (1.02).

4:0 - upisao se i Nikola Janović na dva minuta i 45 sekundi do kraja prve četvrtine.

3:0 - Radović je postigao drugi pogodak na meču (3.33).

2:0 - pogodio je i Aleksandar Radović (6:44) na asistenciju Draška Brguljana.

1:0 - Mlađan Janović je postigao prvi gol za našu reprezentaciju na EP (7.37).

Utakmica je počela. Prvi napad ima Crna Gora.

Crnogorski vaterpolisti od 18.15 časova otvaraju Evropsko prvenstvo u Beogradskoj areni.

Prvi rival izabranicima Vladimira Gojkovića je Holandija i očekuje se siguran trijumf "ajkula".

U prvom meču u grupi A Španija je lako izašla na kraj sa Slovačkom - pobijedila je rezultatom 13:4.