Cetinjski kik-bokser Nikola Ratković zlatni na „Kroacija openu“

183 pregleda 1 komentar(a)
Kik-boks klub Lovćen, Foto: Privatna arhiva
Ažurirano: 13.12.2015. 17:10h

U Kik-boks klubu Lovćen razmišljaju o povećanju radnih prostorija iz praktičnog razloga – još malo, neće imati gdje da stave sve medalje.

Posljednja je stigla u subotu iz Zagreba, sa uglednog turnira „Kroacija open“, koji je okupio više od 400 boraca iz osam država.

U konkurenciji starijih kadeta, u disciplini „light contact“, kategoriji do 52 kilograma, Cetinjanin Nikola Ratković osvojio je zlatno odličje.

U finalu, član crnogorske reprezentacije pobijedio je Luku Klišanića, broznanog sa aprilskog prvenstva Hrvatske.

Uz Ratkovića, još jedan borac Lovćena bio je tokom vikenda aktivan van crnogorskih granica .

Junior Đorđije Mudreša (63 kilograma) isprobao se u Trebinju u boksu, a njegov rival bio je domaći takmičar Nikola Puhalo.

„Mudreša je prvi put radio boks, a odlukom sudija izgubio je na poene. Smatram da mu je nanesena nepravda, jer je bio bolji rival“ - kaže trener i predsjednik Lovćena Janko Kuzman.