Adžić najbolji i u Budvi

68 pregleda 0 komentar(a)
Milan Adžić, Foto: Stonoteniski savez Crne Gore
Ažurirano: 27.11.2015. 21:38h

Stonoteniser Spin Unike, Milan Adžić, pobjednik je budvanskog kvalifikacionog turnira u ping pongu.

On je danas u finalnom meču, nakon velike borbe i tri odigrana seta, savladao Darka Baričevića iz bjelopoljskog Jedinstva 2:1 (15:14, 13:15 i 15:13).

Adžiću je to treći osvojeni turnnir ove godine, nakon što je slavio i u Nikšiću i Bijelom Polju.

Baričević je bio najbolji u Baru.

Turnir u Budvi bio je deveti u novom kvalifikacionom ciklusu.

Kvalifikacione turnire, osim Adžića i Darka Baričevića, osvajali su i Jeton Osmani iz Valdanosa u Ulcinju, Vladimir Baričević u Mojkovcu, Orhan Bećiragić iz Spin Unike u Podgorici i stonoteniser Gorštaka, Radoslav Vukićević, koji je bio najbolji u Beranama i Kolašinu.

Na rang listi, nakon turnira u Budvi, prvo mjesto zauzima Nenad Raičević sa 940 bodova.

Osmani je drugi sa 720, a treći Adžić sa 640 bodova.

Na budvanskom turniru učestvovalo je 15 stonotenisera.

Kvalifikacije će biti nastavljene nedjeljnim turnirom u Herceg Novom.

Najuspješniji u kvalifikacijama izboriće plasman na Svjetsko prvenstvo u ping pongu, koje će 23. i 24. januara biti odigrano u Londonu.

Nagradni fond Svjetskog prvenstva iznosi 100 hiljada USD, a pravo nastupa imaće 64 takmičara, pobjednika kvalifikacionih turnira.

Prošle godine na crnogorskim kvalifikacijama trijumfovao je stonoteniser Golden plejera, Viktor Rogić. On je nastupio na šampionatu u Londonu na kojem je zlatnu medalju osvojio engleski stonoteniser Endrju Bagli /Andrew Baggaley/.