Norvežanin Tande najbolji u Klingentalu

Danijel-Andre Tande, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 22.11.2015. 16:34h

Norvežanin Danijel-Andre Tande pobjednik je prvog pojedinačnog takmičenja u skijaškim skokovima ove sezone, koje je za Svjetski kup danas održano u Klingentalu.

On je bio drugi nakon prve serije, a do prve pobjede u Svjetskom kupu došao je skokovima od 142 i 140,5 metara, za koje je dobio 268,7 bodova.

Vodeći nakon prve serije, Slovenac Peter Prevc, bio je drugi skokovima od po 138 metara i zbirom od 265,6 bodova.

Njemac Zeverin Frojnd osvojio je treće mjesto skokovima dužine 134 i 132 metra, za koje je dobio 249,5 bodova.

Njegov sunarodnik Rihard Frajtag bio je četvrti (132 i 141), peti je bio Japanac Noriaki Kasai (136,5 i 139,5), dok su 6. mjesto podijelili Austrijanac Štefan Kraft (126 i 142,5) i Njemac Andreas Velinger (133 i 135,5).

Svjetski kup skakača biće nastavljen narednog vikenda u finskom Kusamou.