Maksimalan poraz Budvanske rivijere u Kazanju

53 pregleda 0 komentar(a)
OK Budvanska rivijera, Foto: Cev.lu
Ažurirano: 18.11.2015. 17:26h

U Kazanju se dogodilo očekivano i logično - Budvanska rivijera je poražena od Zenita 3:0 (25:20, 25:15, 25:19), za 66 minuta igre, u drugom kolu grupe D Lige šampiona.

Aktuelni šampion Evrope je upisao drugi maksimalni trijumf, dok je naš prvak doživio drugi maksimalni poraz, pošto je u prvom kolu, kod kuće, izgubio od turske Halkbanke.

Bez obzira na snagu protivnika (trener domaćih Vladimir Aljekno nije u igru uvodio ponajboljeg igrača, Kubanca Leona), Budvani su odigrali slabije nego u prvom kolu, vjerovatno previše impresionirani rivalom.

U drugom meču 2. kola, Halkbanka je kod kuće, nakon dosta muke, savladala autrijski Hipo Tirol sa 3:2 (23:25, 25:21, 30:32, 25:21, 15:12).

Naš Marko Bojić je od drugog seta zamijenio Holanđanina Koja, i do kraja meča je upisao devet poena, svaki iz napada.

U narednom kolu, 3. decembra, Budvanska rivijera u Inzbruku gostuje Hipo Tirolu.

Zenit – Budvanska rivijera 3:0 (25:20, 25:15, 25:19)

Kazanj – Dvorana: “Sankt Petersburg”. Gledalaca: 1.755. Sudije: Martin Hudik (Češka) i Pjotr Dudek (Poljska). Poeni iz napada: Zenit 36, Budvanska rivijera 23. Poeni iz bloka: Zenit 11, Budvanska rivijera 2. Poeni iz servisa: Zenit 6, Budvanska rivijera 3. Greške: Zenit 26, Budvanska rivijera 22.

Zenit: Anderson 8, Kulešov 5, Demakov 2, Sivoželez, Salparov (libero), Bagrej, Leon, Aščev 4, Poletajev 5, Kobžar 1, Gatsaljik 6, Spiridonov 10, Babičev (libero), Mihajlov 12.

Budvanska rivijera: Lakčević (libero), Ćirović 8, Kastratović, Eminović 2, Rašović (libero), Babić 1, Šormaz, Ivković 1, Olefir 8, Ivanović, Ječmenica 4, Kadankov 4.