Gušić bez medalje

Gušić, Foto: Aleksandar Radović
Ažurirano: 14.11.2015. 15:59h

Crnogorski džudista Nikola Gušić nije uspio da osvoji medalju na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore u Bratislavi.

On je danas u meču za treće mjesto i bronzanu medalju u kategoriji do 73 kilograma poražen od Hidajeta Hejdarova iz Azerbejdžana.

Gušić, prošlogodišnji vicešampion Evrope u tom uzrastu, u prvom kolu bio je slobodan, u drugom je savladao Strahinju Bunčića iz Srbije, a u meču za polufinale poražen je od Entonija Cinga iz Njemačke.

U prvom kolu repesaža slavio je protiv Slovenca Martina Hojaka i izborio meč za medalju.

Zlatnu medalju osvojio je Cing, koji je u finalnom meču savladao prošlogodišnjeg prvaka, Italijana Antonija Espozita.

Plasman u repesaž izborila je i Anđela Džaković, ali nije uspjela da osvoji odličje u kategoriji do 70 kilograma.

Ona je bila slobodna u prvom kolu, u drugom je savladala Rumunku Renatu Bukatari, a u meču za polufinale poražena je od Njemice Lee Puhel.

Od borbe za medalju odvojio je poraz u prvoj rundi repesaža od Poljakinje Ursule Hofman.

Ostali crnogorski predstavnici današnji nastup na šampionatu završili su prvom kolu.

U kategoriji do 73 kilograma, Nebojša Gardašević poražen je od Mađara Đule Pala.

Do 81 kilogram, Arso Milić je poražen od Čeha Jiržija Petera, a Novo Raičević od Stefana Majdova iz Srbije.

Kao petoplasirana, porazom u meču za bronzanu medalju, jučerašnji prvi takmičarski dan završila je Tanja Božović do 57, dok je Vuk Nikčević u kategoriji do 60 kilograma eliminisan u drugom kolu.

Sjutra, posljednjeg dana Evropskog prvenstva, Jovan Peković i Lazar Daković boriće se do 100, a Jovana Nikić u kategoriji preko 78 kilograma.