Božović poražena u borbi za bronzu

2 komentar(a)
Tanja Božović, Foto: Cokcg.org
Ažurirano: 13.11.2015. 17:30h

Crnogorska džudo reprezentativka Tanja Božović nije uspjela da osvoji medalju na Evropskom prvenstvu za mlađe seniore u Bratislavi.

Ona je večeras u meču za treće mjesto i medalju u kategoriji do 57 kilograma poražena od Poljakinje Arlete Podolak.

Božović je bila slobodna u prvom kolu, u drugom je eliminisala Izraelku Majan Grenberg, a u trećem Rumunku Adelinu Dobre.

U polufinalu poražena je od Njemice Safo Coban, nakon čega je uslijedio plasman u repesaž i duel sa poljskom takmičarkom.

Drugi crnogorski predstavnik, Vuk Nikčević u kategoriji do 60 kilograma, današnji nastup završio je u drugom kolu.

On je na startu bio bolji od predstavnika Kipra, Hristosa Trikomitisa, dok je u drugom kolu izgubio od Njemca Jerga Onufrieva.

Sjutra, drugog takmičarskog dana, nastupiće Nikola Gušić i Nebojša Gardašević (do 73), Arso Milić i Novo Raičević (do 81) i Anđela Džaković (do 70 kilograma).

Posljednjeg dana Evropskog prvenstva, u nedjelju, Jovan Peković i Lazar Daković boriće se do 100, a Jovana Nikić u kategoriji preko 78 kilograma.