Bećiragić najbolji u Podgorici

1 komentar(a)
Orhan Bećiragić, Foto: STSCG
Ažurirano: 10.11.2015. 20:28h

Stonoteniser Spin Unike Orhan Bećiragić pobjednik je podgoričkog kvalifikacionog turnira u ping pongu.

Bećiragić, koji je šampion Crne Gore, savladao je danas u finalnom meču člana Valdanosa Jetona Osmanija sa 2:1.

Osmani je trijumfovao na kvalifikacionom turniru u Ulcinju.

Turnirom u Ulcinju počele su crnogorske kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo u ping pongu, koje će 23. i 24. januara biti odigrano u Londonu.

Najavljeno je da će kvalifikacioni turniri u Crnoj Gori biti odigrani u svim gradovima u kojima postoje klubovi.

Prema propozicijama, takmičenje će biti odigrano u dvije faze - kvalifikacije i Top 16.

Najboljih 16 igrača igraće četiri kruga za određivanje tačnog redosljeda na način da pobjednici svakog kruga prelaze u gornju polovinu poretka, a gubitnici u donju.

Nagradni fond SP iznosi 100 hiljada dolara, a pravo nastupa imaće 64 takmičara, pobjednika kvalifikacionih turnira.

Prošle godine na crnogorskim kvalifikacijama trijumfovao je stonoteniser Golden plejera Viktor Rogić.

On je nastupio na šampionatu u Londonu na kojem je zlatnu medalju osvojio engleski stonoteniser Endrju Bagli.