Filip Radović obezbijedio bronzanu medalju

Filip Radović i Nikolaj Lupulesku, Foto: Paraolimpijski komitet Crne Gore
Ažurirano: 13.10.2015. 18:50h

Crnogorski paraolimpijac Filip Radović plasirao se u polufinale stonoteniskog prvenstva Evrope za osobe sa invaliditetom i obezbijedio bronzanu medalju.

On je večeras u danskom Vejleu, u četvrtfinalnom meču, savladao trećeplasiranog sa svjetske rang liste, Španca Hoze Manuela Ruiza 3:0 (11:8, 11:6 i 11:9).

Radović je osvojio prvu medalju na velikim međunarodnim takmičenjima u istoriji crnogorskog paraolimpijskog sporta.

On je ranije danas u trećem kolu A grupe pobijedio Španca Horhea Kardonea 3:2 (10:12, 12:10, 9:11, 11:6 i 11:5) i drugom pobjedom kao drugoplasirani izborio plasman među osam najboljih.

U prvom kolu poražen je juče od Ivana Karabeka iz Češke 3:0 (11:1, 14:12 i 11:9), dok je u drugom slavio protiv Italijana Lorenca Kordua 3:2 (8:11, 11:9, 6:11, 11:5 i 11:6).

Njegov rival u sjutrašnjem polufinalu biće peti na svjetskoj rang listi, Bugarin Denislav Kodjabašev.

Radović i Kodjabašev osvojili su ove godine nekoliko medalja na međunarodnim Open turnirima, igrajući zajedno u dublu.

Radović je najmlađi učesnik šampionata, a takmiči se u kategoriji S10, u kojoj je prijavljeno 16 najboljih evropskih stonotenisera.

Predsjednik Paraolimpijskog komiteta Crne Gore, Igor Tomić, kazao je da je Radović ostvario istorijski rezultat, da je obezbijedio medalju, ali da u Vejleu još nije "sve rekao".

"Čestitam Radoviću, njegovom treneru Nikolaju Lupuleskom i njegovoj porodici. Filip je, iako ima samo 15 godina, pokazao kako se zrelo i dostojanstveno predstavlja država na tako velikom međunarodnom takmičenju. Njegovo vrijeme i rezultati tek dolaze", kazao je Tomić agenciji MINA.