Perunović druga na sarajevskom polumaratonu

1 komentar(a)
Slađana Perunović, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 20.09.2015. 14:47h

Crnogorska atletičarka Slađana Perunović osvojila je drugo mjesto u polumaratonu u Sarajevu.

Ona je trku završila za sat, 14 minuta i 38 sekundi i postavila novi crnogorski rekord u polumaratonu.

To je za minut bolje vrijeme od njenog dosadašnjeg rekorda.

Trijumfovala je bivša vicešampionka Evrope u maratonu, Olivera Jeftić iz Užica u vremenu sat, 14 minuta i 31 sekunda.

Domaća takmičarka Bojana Bjelić nastup je završila kao trećeplasirana, u vremenu sat, 20 minuta i 24 sekunde.

U muškoj konkurenciji pobijedio je Tomaš Nađ iz Madjarske (1:06,39), ispred Darka Živanovića iz Srbije (1:07,44) i Draga Paripovića iz Hrvatske (1:13,47) min.

Nikšićanin Veselin Petrušić zauzeo je 25.mjesto (1:25,00), a kao drugi u kategoriji veterana.

U trci Fan ran na četiri kilometra Miloš Mikić iz AK Nikšić zauzeo je sedmo mjesto.

Sarajevski polumaraton okupio je više od 1500 trkača iz 32 zemlje države.