Prvi trofej Kartera nakon povratka poslije liječenja od raka pluća

Trofej u Firtu, koji se boduje za svjetsku rang listu, prvi je za Kartera otkako se vratio takmičenja poslije liječenja od raka pluća
86 pregleda 1 komentar(a)
Alister Karter, Foto: Wikipedia
Ažurirano: 31.08.2015. 08:58h

Engleski igrač snukera Alister Karter osvojio je turnir “Klasik Pola Hantera”, pošto je u finalu u njemačkom Firtu pobijedio sunarodnika Šona Marfija sa 4:3.

To je prvi trofej koji se boduje za svjetsku rang listu za Kartera otkako se vratio takmičenja poslije liječenja od raka pluća.

Prije toga, rangirajuću titulu je osvojio 2013. godine, kada je osvojio Masters u Njemačkoj.

Dvostrukom finalisti Svjetskog prvenstva je prošlog maja dijagnostikovan rak pluća, a krajem godine je dobio dozvolu za učešće na turnirima.

Karter je brejkom od 95 poena u posljednjem frejmu obezbijedio pobedu i prvi trofej na “Klasiku Pola Hantera”.

“Prije godinu sam samo pokušavao da peživim. Ova pobjeda mi mnogo znači i dio je šire slike”, rekao je Karter.

Takmičenje u Firtu dobilo je ime po engleskom snukerašu Polu Hanteru, koji je umro od raka 2006. godine, pet dana prije svog 28. rođendana.

“Kapetanu” je trofej uručio otac Pola Hantera.

Poslije osvajanja titule, Karter se popeo na 27. mjesto na svjetskoj rang listi.