U želji da pretekne Doktora, Mark Markes je izgubio kontrolu nad motorom na vlažnom asfaltu i odletio u vazduh. Pao je na grudi, klizao 50-ak metara, ali je srećom odmah ustao...
8 komentar(a)
Valentino Rosi, Foto: Reuters
Ažurirano: 30.08.2015. 16:08h

Vozač Jamahe Valentino Rosi je pobijedio danas u trci Moto GP šampionata za VN Velike Britanije i preuzeo vođstvo u generalnom plasmanu.

Sedmostruki svjetski prvak je na stazi Silverstoun slavio rezultatom od 46:15,617 sekundi i ostvario četvrtu pobjedu u sezoni.

Aktuelni svetski šampion Mark Markes nije završio trku, pošto je bukvalno izletio sa staze osam krugova prije kraja.

U želji da pretekne Doktora, izgubio je kontrolu nad motorom na vlažnom asfaltu i odletio u vazduh. Pao je na grudi, klizao 50-ak metara, ali je srećom odmah ustao...

Vozači Dukatija Danilo Petrući i Andrea Deviciozo zauzeli su drugo, odnosno treće mjesto. Petruči je kroz cilj prošao sa 3,01 sekundi zaostatka za Rosijem i ostvario prvi plasman na podijum u karijeri.

Četvrti je bio Horhe Lorenco iz Jamahe, a peti Dani Pedrosa iz Honde.

Rosi je prvi u generalnom plasmanu sa 236 bodova, drugi je njegov klupski kolega Lorenco sa 224, dok je Markes treći sa 159.

Do kraja šampionata voziće se šest trka, a naredna je na programu 13. septembra za Veliku nagradu San Marina.