Čaj od lišća masline ubija bakterije, viruse i gljivice

Maslinovim listom poboljšava se zdravstveno stanje bolestima uzrokovanim mikrobima
382 pregleda 0 komentar(a)
masline, Foto: Shutterstock
masline, Foto: Shutterstock
Ažurirano: 30.08.2015. 13:08h

Sve već znamo o drvetu masline, o plodovima i njihovim velikim blagodetima po zdravlje čovjeka, o tome kako je svako jelo sa maslinama dva puta ukusnije, o malsinovom ulju pišu najpoznatija imena nutricionistike, medicine i ostalih nauka...

A da li ste znali da je i list masline jednako vrijedan sa izuzetnim ljekovtim svojstvima o kojima svjedoče i predbiblijski spisi.

Najznačajniji spoj u listu masline je oleuropein koji posjeduje izuzetno jako antibakterijsko svojstvo. Maslinovim listom poboljšava se zdravstveno stanje u velikom broju bolesti koje su uzrokovane mikrobima. Ujedno pomaže i kod hirurških, kao i kod infekcija mokraćnnih puteva. Ono sprječava i infekcije uzrokovane djelovanjem gljivica.

Korišćenje čaja od maslinovog lišća pomaže kod: upale pluća, gonoreje, tuberkuloze, gripa, meningitisa, hepatitisa B, herpesa, hroničnog umora, ateroskleroze, meningitisa, botulizma, malarije, čira na želucu, difterije, upale mokraćnih puteva i encefalitisa.

Konzumacija maslinovog lišća pomaže u obnavljanju imuniteta, ali i služi za vraćanje energije kod izmučenog organizma, na primjer nakon hemoterapije.

Recept za čaj:

Za šolju čaja od 2-3 dcl potrebno je 15-20 osušenih listova masline. U prokuvanu vodu ubacite listove i kuvajte ih još 2-3 minuta. Ostavite listove da odstoje u vodi još 10 minuta i izvadite ih. Možete piti hladno i toplo sa medom, limunom ili bez ičega. Čaj treba piti svaki dan kako biste osjetili poboljšanja za različita oboljenja.

Čaj je preporučljivo piti i preventivno kako biste preduhitrili navedene bolesti. Listiće za čaj najbolje je brati u proljeće kad su listovi mladi, oprati ih i osušiti na vazduhu.

Čuvati u zatvorenoj posudi zaklonjenoj od sunčeve svjetlosti.

Bonus video: