Frum pobjednik Tur de Fransa, Pino najbrži u 20. etapi

Frum, Foto: Reuters
Ažurirano: 25.07.2015. 17:57h

Vozač tima Skaj, Kris Frum, pobjednik je ovogodišnjeg Tur de Fransa - britanski biciklista je danas u pretposljednjoj 20. etapi zauzeo peto mjesto i sačuvao vođstvo u generalnom plasmanu.

Uoči posljednje, ceremonijalne etape, Frum ima, praktično nedostižnih, minut i 12 sekundi prednosti nad najbližim pratiocem, Kolumbijcem Nairom Kintanom iz ekipe Movi star.

Tridesetogodišnji Britanac će, tako, osvojiti drugu titulu na najprestižnijoj svjetskoj trci.

Današnja etapa vožena je u Alpima od Modana do Alp d'Ijeza u dužini od 110,5 kilometara, a pobijedio je Francuz Tibo Pino u vremenu tri sata i 17,21 minuta.

Drugo mjesto zauzeo je Kintana sa 19 sekundi zaostatka, dok je trećeplasirani Kanađanin Rajder Hesjedal zaostao 41 sekund iza pobjednika.

Posljednja 21. etapa Tur de Fransa je ceremonijalna, biće u znaku ukupnog pobjedniku Fruma, a vozi se od pariskog predgrađa Sevra do tradicionalnog cilja na Jelisejskim Poljima u dužini od 109,5 kilometara.