Hamilton najbrži na oba treninga

Hamiltonov klupski drugi, Njemac Niko Rozberg, bio je drugi, dok je Finac Kimi Raikonen u Ferariju osvojio treće mjesto.
Hamilton, Foto: Reuters
Ažurirano: 24.07.2015. 14:10h

Britanac Luis Hamilton u Mercedesu bio je najbrži na prvim nezvaničnim treninzima uoči 11. trke šampionata Formule 1 koja će u nedjelju biti vožena u Hungaroringu za Veliku nagradu Mađarske.

Hamilton je na prvom treningu pobijedio u vremenu minut, 25 sekundi i 14,1 stotinku.

Njegov klupski drugi, Njemac Niko Rozberg, bio je drugi, dok je Finac Kimi Raikonen u Ferariju osvojio treće mjesto.

Hamilton je drugi kvalifikacioni trening završio za minut, 23 sekunde i 94,9 stotinki.

Rus Danil Kvjat u Red Bulu bio je drugi, dok je treće mjesto pripalo njegovom klupskom drugu Danijelu Rikardu.

Zvanične kvalifikacije biće vožene sjutra u 14 sati, dok je trka na programu u nedjelju u isto vrijeme.

Staza trke za VN Mađarske duga je 4,3 kilometra, a voziće se 70 krugova.

Prošle godine pobijedio je Australijanac Danijel Rikardo.