Hamilton najbrži u Silverstounu

Britanac, koji je startovao sa pol pozicije, do pete pobjede ove sezone, 38. u karijeri, došao je u vremenu sat, 31 minut, 27 sekundi i 72,9 stotinki
1 komentar(a)
Luis Hamilton, Foto: Beta-AP
Ažurirano: 05.07.2015. 14:00h

Vozač Mercedesa, Britanac Luis Hamilton, pobjednik je devete trke ovogodišnjeg šampionata Formule 1, koja je za Veliku nagrade Velike Britanije vožena danas u Silverstounu.

Hamilton, koji je startovao sa pol pozicije, do pete pobjede ove sezone, 38. u karijeri, došao je u vremenu sat, 31 minut, 27 sekundi i 72,9 stotinki.

Hamilton je ove sezone najbolji bio i u Melburnu, Šangaju, Bahreinu i Montrealu.

Njegov klupski drug, Njemac Niko Rozberg, bio je drugi, dok je treće mjesto osvojio Njemac Sebastijan Fetel u Ferariju.

Na četvrtom mjestu završio je Brazilac Felipe Masa u Vilijamsu, peti je bio njegov klupski drug, Finac Valteri Botas a šesti Rus Danil Kvjat u Red bulu.

Bodove su još osvojili Njemac Niko Hilkenberg u bolidu Toro rosa, Finac Kimi Raikonen u Ferariju,Meksikanac Serhio Peres u bolidu Fors Indije i Španac Fernando Alonso u Meklarenu.

Hamilton je, nakon devet trka, vodeći u plasmanu vozača sa 194 boda.

Rozberg je drugi sa 177, dok je trećeplasirani Fetel osvojio 135 bodova.