Marko Gušić stao u drugom kolu

Nakon što je na startu kategorije do 66 kilograma vazarijem savladao Bjelorusa Dmitrija Muzhaila, Marko Gušić je u drugoj borbi iponom poražen od Gruzijca Bagratija Niniašvilija, koji je kasnije osvojio bronzanu medalju.
Marko Gušić
Marko Gušić
Ažurirano: 13.09.2018. 19:16h

Prvog dana takmičenja na Evropskom prvenstvu za juniore u džudou, koje se održava u Sofiji, nastupio je samo jedan crnogorski takmičar i on je zaustavljen u drugom kolu.

Marko Gušić je ove godine na seniorskom Evropskom šampionatu osvojio 5. mjesto.

Od crnogorskih takmičara sjutra će nastupiti Nikola Stanišić u kategoriji do 73 kilograma, Aleksandar Tomić u kategoriji do 81 kilogram, te Elma Ličina (do 57 kg), Tamara Gardašević (do 63 kg) i Jovana Peković (do 70 kg).

Na tatami će u subotu Lazar Ćupić i Novak Ostojić u kategoriji do 90 kg, te Zvezdan Đukić i Stefan Vidaković (do 100 kg).