Hamilton slavio u Montrealu

1 komentar(a)
Luis Hamilton, Foto: Reuters
Ažurirano: 07.06.2015. 20:18h

Vozač Mercedesa Britanac Luis Hamilton pobjednik je sedme trke ovogodišnjeg šampionata Formule 1, koja je za Veliku nagrade Kanade vožena u Montrealu.

Hamilton, koji je startovao sa pol pozicije, do četvrte pobjede ove sezone, 37. u karijeri, došao je u vremenu sat, 31 minut, 53 sekunde i 15,3 stotinke.

Hamilton je ove sezone najbolji bio i u Melburnu, Šangaju i Bahreinu.

Njegov klupski drug Njemac Niko Rozberg bio je drugi, dok je treće mjesto osvojio Finac Valteri Botas u Vilijamsu.

Na četvrtom mjestu završio je Finac Kimi Raikonen u Ferariju, peti je bio njegov klupski kolega Njemac Sebastijan Fetel, a šesti Brazilac Felipe Masa u Vilijamsu.

Bodove su još osvojili vozač Lotusa, Pastor Maldonado iz Venecuele, Njemac Niko Hilkenberg u bolidu Toro rosa, Rus Danil Kvjat u Red bulu i Francuz Roman Grožan u Lotusu.

Hamilton je vodeći u plasmanu vozača sa 151 bodom.

Rozberg je drugi sa 134, dok je trećeplasirani Fetel osvojio 108 bodova.