Zlato za Slađanu Perunović, bronza za Ljiljanu Matović

69 pregleda 0 komentar(a)
Slađana Perunović, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 02.06.2015. 22:01h

Prvi dan na Igrama malih zemalja Evrope bio je uspješan za Crnu Goru. Osvojene su dvije medalje u atletici.

Zlatom se okitila Slađana Perunović u trci na 10.000 metara sa rezultatom 36:58,48 minuta. Druga je bila Žisele Kalimijeri (Malta, 38:11,64), a treća Adrijana-Marija di Gusto (Monako, 38:52,43).

Bronzano odličje je završilo na grudima Ljiljane Matović. Ona je u skoku udalj bila treća sa rezultatom od 5,80 metara.

Zlatna medalja je pripala domaćoj atletičarki Hafdis Sigurhardotir (6,50), dok je srebrna bila Rebeka Kamileri (Malta, 6,15 metara).

Tomaš Đurović nije imao sreće da se domogne odličja. On je u bacanju kugle bio četvrti sa rezultatom 16,93 metara.

Zlato je pripalo Luksemburžaninu Bobu Bertensu (19,11), srebro i bronza otišli su Islanđanima Odinu Bjorn Torsteinsonu (18,10) i Stefanu Velemiru (17,53).

Luka Rakić je bio peti u finalu na 100 metara sa rezultatom 10,89 sekundi. Kristina Dubak nije se pojavila u finalu iste discipline zbog problema sa povredom.

Uspješan start u Rejkjaviku imali su košarkaši Crne Gore, koji su savladali Luksemburg 85:58 (24:18, 21:14, 19:19, 21:7).

Mučili su se na početku izabranici Bogdana Tanjevića, pa su u 9. minutu Luksemburžani imali minimalnu prednost (18:16).

To je probudilo našu selekciju, koja je za nepunih šest minuta napravil seriju 15:0 i stigla do vođstva od 31:18. Do kraja meča nije više bilo nikakvih dilema oko pobjednika.

Nemanja Vranješ je bio najefikasniji u našoj selekciji sa 19 poena (7-4 trojke), a imao je šest skokova i tri asistencije.

Dvocifreni su još bili Blagota Sekulić (12, dvojke 5-4, sedam uhvaćenih lopti) i Suad Šehović (11).

Drugi susret košarkaši igraju 4. juna od 16.30 sati protiv Andore.

Pobjedom su startovale i odbojkašice, koje su opravdale ulogu favorita protiv San Marina, sa 3:0 (25:17, 25:21, 25:14), za 66 minuta igre.

Selektor Vladimir Milačić je šansu ukazao postavi - tehničarka Marija Bojović, korektorka Elza Hadžisalihović (17 poena), primačice servisa Tanja Bokan (16) i Dragana Peruničić (1), srednje blokerke Marija Milović (15) i Marija Sandić (5), te libero Melisa Cenović.

Danijela Džaković (2) i Ana Otašević (3) su u drugom setu zamijenile Peruničić i Sandić i odigrale do kraja.

Crna Gora sjutra (17.30) igra protiv Luksemburga.

Plivačica Ksenija Milutinović nije uspjela da se plasira u finale discipline 100 metara slobodnim stilom.

Stononetiseri i stonoteniserke su igrali mečeve po grupama. Muškarci su savladali Island (3:0), a poraženi su od Monaka (3:0).

Žene su ostvarile tijesnu pobjedu protiv Malte (3:2).

Večeras su stonoteniseri igrali sa Kiprom, a stonoteniserke sa San Marinom. U slučaju pobjeda, sjutra će igrati u polufinalu.