Crna Gora poražena od Srbije

79 pregleda 0 komentar(a)
Odbojkaši Crne Gore, Foto: Odbojkaški savez Crne Gore
Ažurirano: 25.05.2015. 18:59h

Nakon 10-ak dana priprema i rada u dvorani, počeli su i sa kontrolnim utakmicama - odbojkaši Crne Gore poraženi su večeras u Budvi od selekcije Srbije sa 3:2 (23:25, 25:19, 23:25, 25:23, 25:20), u prvoj od dvije kontrolne utakmice sa "orlovima", u okviru priprema za debitantski nastup u Svjetskoj ligi.

Odigran je još jedan, neformalni set, koji je pripao domaćinu sa 25:19.

Srbija se u Budvi priprema za učešće na Evropskim igrama u Azerbejdžanu.

Meč je za Crnu Goru počela i odigrala prva dva seta sljedeća postava - tehničar Simo Dabović, korektor Miloš Ćulafić, primači Božidar Ćuk i Vojin Ćaćić, srednji blokeri Ivan Ječmenica i Gojko Ćuk, te libero Ivan Rašović.

Na startu trećeg seta je Rajko Strugar zamijenio Dabovića, dok je Marko Bojić ušao umjesto Boža Ćuka.

U šestom, dodatnom setu šansu su dobili korektor Aleksandar Minić, primač Balša Radunović, srednji bloker Luka Babić i libero Nikola Lakčević, dok u igru nijesu ulazili primači Slobodan Bojić i Marko Vukašinović, te srednji bloker Blažo Milić.

"Rezultat je bio važan, ali imali smo veliki broj grešaka i na tome moramo da poradimo. U ovom periodu priprema igrači su vrlo opterećni i zato nije ni čudo što smo puno griješili", rekao je selektor Crne Gore Slobodan Boškan.

"Dobro smo igrali i ovo je svakako odlična priprema za utakmice koje nas očekuju u Bakuu. Svi su igrači isprobani i dobili su šansu i to je najvažnije pred evropske olimpijske igre", istakao je selektor Srbije Siniša Reljić, bivši igrač i trener Budvanske rivijere.

Isti rivali igraće ponovo u srijedu, takođe u Budvi, od 18 časova.

Crna Gora - Srbija 2:3 (25:23, 19:25, 25:23, 23:25, 20:25) (25:19)

Budva - Mediteranski sportski centar. Gledalaca: 300. Sudije: Slobodan Kovačević (Podgorica) i Milorad Delić (Budva). Poeni iz napada: Crna Gora 73, Srbija 62. Poeni iz bloka: Crna Gora 12, Srbija 19. Poeni iz servisa: Crna Gora 7, Srbija 2. Greške: Crna Gora 57, Srbija 45.

Crna Gora: Minić 6, Dabović 4, Babić 1, G. Ćuk 6, Strugar 2, Ćaćić 20, Rašović (libero 1), Lakčević (libero 2), M. Bojić 10, Radunović 4, B. Ćuk 12, B. Bojić, Milić, Vukašinović, Ječmenica 5, Ćulafić 20.

Srbija: Škundrić (libero), Buculjević 2, Vemić 4, Koprivica 3, Kostić, Stoilović 9, Lopar 4, Katić, Mrdak, Čupković, Mitić 1, Rašić 8, Petković 15, Radić 8, Luburić 12, Stanković 5, Kapur (libero 2), Nikolić 6, Milutinović, Krsmanović 6.