U KONKURENCIJI 80 TAKMIČARA

Kalezić treći put pobjednik Otvorenog prvenstva Podgorice u ubrzanom šahu

1 komentar(a)
Otvoreno prvenstvo u brzom šahu, Foto: Dijagonale
Otvoreno prvenstvo u brzom šahu, Foto: Dijagonale
Ažurirano: 04.04.2019. 16:40h

Internacionalni majstor Blažo Kalezić pobjednik je petog Otvorenog prvenstva Podgorice u ubrzanom šahu, koje je povodom Dana nezavisnosti Crne Gore održano juče u Narodnoj biblioteci ''Radosav Ljumović'',  pod pokroviteljstvom Sekretarijata za kulturu i sport  Glavnog grada Podgorica a u organizaciji  NVO Centar za razvoj šaha''Dijagonale'.

Kalezić je pobijedio treći put na ovom turniru, a kao i prošle godine imao je isti broj poena kao i velemajstor Nikola Đukić (7,5). Kalezić je, međutim, za nijansu imao bolji Buholc koeficijent (dodatni kriterijum). 

Treće mjesto je zauzeo velemajstor Milan Draško sa 7 poena, četvrto jedan od ranijih pobjednika turnira internacionalni  majstor Marko Krivokapić sa 6,5 koliko su imali i peti FIDE majstor iz BIH Milan Miljković, šesti Veljko Draganić, sedmi Veljko Šćekić, osmi Zoran Ralević i deveti Aleksandar Tomić.

Deseti je bio Jovan Milović sa 6 osvojenih poena.

Najbolje plasirana šahistkinja na turniru je  ženski internacionalni majstor Aleksandra Milović (višestruka prvakinja i reprezentativka Crne Gore), najbolji omladinac je aktuelni prvak Crne Gore u konkurenciji do 16 godina Andrej Šuković a najbolji igrač sa rejtingom 2000 poena Mitar Đukanović.

"Na turniru je učestvovalo čak 80 igrača što je za crnogorske prilike izuzetno veliki broj učesnika koji su na turnir  pristigli iz Trebinja, Tivta, Bara, Nikšića, Danilovgrada, Berana, Pljevalja, Podgorice...", navodi se u saopštenju.

Nagradni fond  turnira, koji je otvorila Nela Savković Vukčević, sekretarka Sekretarijata za kulturu i sport Glavnog grada, u iznosu od  800 eura, raspoređen je na deset redovnih i tri specijalne nagrade.

Nagrade najboljima na kraju turnira uručila je Radmila Milošević, direktorica turnira i izvršna direktorica Centra za razvoj šaha ‘’Dijagonale’’.

"Turnir je odigran u odličnoj atmosferi a arbitri turnira Goran Vukadinović,međunarodni sudija i Nemanja Vukčević, klupski sudija uspješno su obavili svoj posao bez obzira na veliki broj učesnika", dodaje se u saopštenju.

Konačna lista            
               
Plasman SBr.   Ime Rtg FED Poena BK.
1 3 IM Kalezic Blazo 2429 MNE 55
2 1 GM Djukic Nikola 2557 MNE 54½
3 2 GM Drasko Milan 2514 MNE 7 51½
4 4 IM Krivokapic Marko 2413 MNE 55
5 16 FM Miljkovic Milan 2186 BIH 52
6 5   Draganic Veljko 2405 MNE 51
7 10   Scekic Veljko 2243 MNE 49
8 23   Ralevic Zoran 2089 MNE 46
9 17   Tomic Aleksandar 2170 MNE 45
10 6   Milovic Jovan 2357 MNE 6 49½
11 7 GM Nikcevic Nebojsa 2342 MNE 6 46½
12 20   Pecurica Milos 2155 MNE 6 45½
13 11 FM Popadic Dragan 2236 MNE 6 45½
14 46   Sukovic Andrej 1939 MNE 6 43
15 22   Radoman Milan 2109 MNE 6 42½
16 14   Karisik Nenad 2213 MNE 48½
17 29   Rovcanin Zeljko 2053 MNE 47
18 12   Musovic Armin 2220 MNE 46
19 34   Prijovic Miodrag 2003 MNE 46
20 8 IM Kontic Djordjije 2325 MNE 45½
21 25   Durutovic Dragutin 2084 MNE 44
22 27   Medjedovic Marko 2058 MNE 40½
23 58   Djukanovic Mitar 1817 MNE 37½
24 77   Uljarevic Pavle 0 MNE 35½
25 47   Radonjic Milan 1916 MNE 5 50
26 30   Perkovic Radovan 2040 MNE 5 46
27 18   Balic Adnan 2164 MNE 5 46
28 21   Abramovic Dragoljub 2121 MNE 5 44
29 35   Putnik Perica 1998 MNE 5 43
30 62   Krstonijevic Vasilije 1728 MNE 5 41½
31 9 FM Benderac Srdjan 2301 MNE 5 41
32 33   Andjic Milonja 2007 MNE 5 40½
33 13   Stankovic Zarko 2218 MNE 5 39½
34 40   Popadic Rade 1985 MNE 5 39
35 51   Tosic Danilo 1869 MNE 5 39
36 15   Vujacic Igor 2213 MNE 48½
37 19 WIM Milovic Aleksandra 2161 MNE 45½
38 38   Prijovic Bojan 1991 MNE 45
39 75   Savic Vladimir 0 MNE 44½
40 43   Pejovic Milivoje 1977 MNE 43½
41 56   Mandic Stefan 1832 MNE 41
42 24   Ivanovic Vojislav 2085 MNE 40
43 39   Avedisovic Sergej 1989 MNE 32
44 49   Stamatovic Vladimir 1895 MNE 4 40½
45 50   Malisic Miodrag 1879 MNE 4 40
46 48   Bulat Rade 1895 MNE 4 39½
47 28   Stanicic Josip 2055 MNE 4 39
48 42   Ivanovic Ilija 1980 MNE 4 38½
49 37   Obadovic Zeljko 1992 MNE 4 37
50 44   Andjic Vladan 1958 MNE 4 36½
51 61   Raickovic Budimir 1729 MNE 4 36
52 57   Zivkovic Slaven 1831 MNE 4 36
53 26   Djokovic Mirsad 2068 MNE 4 34½
54 31   Petrovic Slavko 2025 MNE 4 34½
55 78   Vujisic Slavko 0 MNE 4 34
56 54   Dedic Slavko 1854 MNE 4 33
57 45   Sobic Dragan 1949 MNE 45½
58 76   Stijepovic Radislav 0 MNE 40½
59 36   Jeknic Velimir 1995 MNE 40½
60 32   Asanin Radomir 2014 MNE 39
61 55   Petrusic Goran 1838 MNE 39
62 69   Carapic Predrag 0 MNE 37½
63 53   Malisic Miroslav 1856 MNE 36½
64 64   Bubanja Milica 1708 MNE 30½
65 67   Luburic Stefan 1591 MNE 30½
66 63   Alivodic Dario 1723 MNE 3 42½
67 59   Misovic Sanja 1817 MNE 3 40
68 65   Sukovic Darko 1643 MNE 3 39½
69 52   Mitric Nebojsa 1865 MNE 3 39
70 41   Radulovic Andrija 1985 MNE 3 39
71 73   Mitric Blagota 0 MNE 3 38
72 68   Boljevic Aleksandar 0 MNE 3 31
73 60   Minic Slaven 1811 MNE 3 29
74 79   Vukovic Stefan 0 MNE 3 28½
75 74   Raickovic Vuk 0 MNE 29½
76 71   Loncar Nikola 0 MNE 29
77 70   Cupic Nemanja 0 MNE 2 29½
78 80   Zarubica Miodrag 0 MNE 2 29½
79 72   Milovic Ilija 0 MNE 23½
80 66   Mandic Teodora 1601 MNE 22½