Felps se pobjedom vratio poslije šestomjesečne suspenzije

Felps, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 17.04.2015. 09:53h

Američki plivač Majkl Felps uspješno se vratio takmičenjima poslije šestomjesečne suspenzije.

Rekorder sa 18 zlatnih olimpijskih medalja je pobijedio na mitingu u Feniksu u trci na 100 metara delfin stilom., u vremenu 52,38 sekundi.

Felps je trku završio ispred svog najvećeg rivala Rajana Lohtea koji je dionicu isplivao za 53,11 sekundi.

Felps se vratio poslije suspenzije koja mu je izrečena, jer je u oktobru uhapšen zbog vožnje u pijanom stanju.

Felpsovo vrijeme nije ni među deset najboljih ove godine, ali se on nada da će "postepeno poboljšati rezultat", kako bi se pripremao za Olimpijske igre u Rio de Žaneiru 2016.

Legendarni američki plivač koji je u karijeri osvojio 22 olimpijske medalje, zbog kazne koju mu je izrekla Plivačka federacija SAD, neće plivati na šampionatu svijeta u Kazanju u avgustu, ali će učestvovati na nacionalnom šampionatu u San Antoniju koji se održava u isto vrijeme.