Hamilton na pol poziciji i u Šangaju (video)

Pobjednik trke za Veliku Nagradu Malezije, Njemac Sebastijan Fetel iz Ferarija zauzeo je treće mjesto u današnjim kvalfikacijama
Hamilton i Fetel, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 11.04.2015. 09:43h

Vožač Meklarena Britanac Luis Hamilton zauzeo je početnu, pol poziciju, na današnjim kvalfikacijama za trku Formule jedan za Veliku nagradu Kine.

Hamilton je do treće pol pozicije, a 42. druge u karijeri došao u vremenu od minut, 35 sekundi i 782 stotinke.

Njemu će društvo u prvom startnom redu praviti klupski kolega Njemac Niko Rozberg, koji je zaostajao 42 stotinke.

Pobjednik trke za Veliku Nagradu Malezije, Njemac Sebastijan Fetel iz Ferarija zauzeo je treće mjesto u današnjim kvalfikacijama, dok se na četvrtom mestu nalazi Brazilac Felipe Masa iz Vilijamsa.

Masin klupski kolega Finac Valteri Botas ostvario je peto vreme u kvalfikacijama, dok je njegov sunarodnik iz Ferarija Kimi Raikonen bio šesti.

Prvu desetoricu kompletirali su Danije Rikardo iz Red Bula, Roman Grožan iz Lotusa, Felipe Nasr iz Zaubera i njegov klupski kolega Markus Erikson.

Trka Formule 1 za Veliku nagradu Kine voziće se sjutra od 8.00.