Hamilton najbrži na treninzima u Šangaju, uhapšen muškarac koji je istrčao na stazu (video)

Aktuelni svjetski šampion Hamilton je na prvom treningu ostvario vrijeme od minut, 39 sekundi, 33 stotinke, a na drugom je bio brži (1:37,219).
Luis Hamilton, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 10.04.2015. 10:38h

Luis Hamilton bio je najbrži na današnjim treninzima u Šangaju uoči nedjeljne trke Formule 1 za Veliku nagradu Kine.

Vozač Mercedesa, aktuelni svjetski šampion je na prvom treningu ostvario vrijeme od minut, 39 sekundi, 33 stotinke, a na drugom je bio brži (1:37,219).

Na prvom treningu drugo mjesto zauzeo je Niko Rozberg iz Mercedesa sa 0,541 sekundi zaostatka za klupskim kolegom, a treći je bio vozač Ferarija Sebastijan Fetel sa 1,124 sekunde zaostatka. Kimi Raikonen iz Ferarija zauzeo je četvrto mjesto sa zaostatkom od 1,628 sekundi.

Raikonen je na drugom treningu bio drugi sa 0,443 sekunde zaostatka za Hamiltonom, a treći je bio vozač Red Bula Danijel Rikardo sa 1,092 sekunde zaostatka.

Fetel je bio četvrti sa 1,120 sekundi zaostatka, a peti je bio Rozberg sa 1,180 sekundi.

Inače, danas se dogodio i incident kada je jedan muškarac istrčao na stazu tokom treninga za VN Kine.

Muškarac je istrčao na stazu nedugo pošto je jedan bolid prošao, preskočio ogradu i pokušao da uđe u Ferarijevu garažu, prenijeli su britanski mediji.

Navodno, rekao da je želio da uđe i isproba jedan od bolida!?

Njega je zaustavilo obezbjeđenje koje ga je predalo policiji.

Zvaničnici Formule 1 će istražiti kako je došlo do kršenja bezbjednosnih mjera na stazi u Šangaju.

Trka Formule 1 za Veliku nagradu Kine u Šangaju vozi se u nedjelju od 8 časova po srednjeevropskom vremenu.