Kolakovićev Kan prepustio prvo mjesto Pari voleju

U posljednjem kolu, Kan dočekuje Monpelje, koji je obezbijedio opstanak u ligi, dok Pari volej gostuje Nantu, koji se bori za opstanak.
Igor Kolaković, Foto: Ascannesvolley.com
Ažurirano: 29.03.2015. 01:03h

Kan je 24 kola, neočekivano, bio lider prvenstva, upisao je svih 10 pobjeda u prvih 10 kola, ali je u 25. kolu izgubio prvo mjesto na tabeli - tim koji sa klupe vodi Igor Kolaković je u subotu veče poražen u gostima od Seta 3:1 (25:22, 24:26, 25:22, 25:17), i doživio šesti poraz u prvenstvu.

Ponajbolji u Kolakovićevom timu bio je bivši srednji bloker Budućnosti Dejan Radić sa 18 poena i 71 odsto realizacije napada.

Poraz Kana iskoristio je Pari volej koji je kod kuće bio bolji od Narbona 3:1, pa su Parižani preuzeli čelnu poziciju na tabeli sa istim brojem pobjeda (što od ove sezone odlučuje o plasmanu) kao i Kan (po 19), ali sa tri boda više, kolo prije kraja ligaškog dijela.

Šanse da se domogne plej-ofa zadržao je Šomon za koji nastupa crnogorski reprezentativac Gojko Ćuk. Šomon je na svom terenu porazio konkurenta za osmo mjesto, posljednje koje vodi u plej-of, ekipu Ajačija sa 3:1 (25:18, 22:25, 25:19, 25:23).

Šomon sada ima pobjedu više ali i dva boda manje od sedmoplasiranog Ajačija. Šomon u posljednjem kolu gostuje Narbonu, dok Ajačio dočekuje Set.

Pobjede i odlične partije Tanje Bokan i Ksenije Ivanović

Crnogorske reprezentativke Tanja Bokan i Ksenija Ivanović upisale su pobjede sa svojim timovima, igrajući veoma dobro.

Miluz je u gostima savladao Pariz Sen Klod 3:2 (21:25, 25:16, 25:23, 12:25, 15:12), a Bokan je meč završila sa 27 poena (tri asa, jedan blok), uz 53 odsto realizacije napada. Kapitenka naše reprezentacije je, kolo prije kraja ligaškog dijela prvenstva, druga poenterka lige sa 349 poena, 37 manje od prvoplasirane Ariel Tarner.

Ksenija Ivanović, šesta na listi poenteri, upisala je 15 poena u pobjedi njegov Enoa kod kuće protiv Sen Rafaela sa 3:0 (26:24, 25:18, 25:14).

Eno je, tako, zadržao šanse za opstanak, a odluka će pasti u posljednjem kolu.