Sjutra kreće plej-of za odbojkašice

Na osnovu onoga što je viđeno u dosadašnjem toku sezone, "sirene", koje su na 21 utakmici izgubile samo dva seta (po jedan u prvenstvu i Kupu) su, bez dileme, favorit za novi pehar.
Galeb - Luka Bar, Foto: Odbojkaški savez Crne Gore
Ažurirano: 27.03.2015. 14:38h

Nakon što je Luka Bar u Kupu, na finalnom turniru Baru, opravdala ulogu favorita i stigla do šestog trofeja u tom takmičenju, petog uzastopnog, četiri najbolje ženske ekipe od sjutra počinju borbu i za šampionsku titulu.

Posebno u polufinalu protiv mlađanog Rudara, koji je plasmanom na finalni turnir Kupa i u plej-of ispunio planove i ambicije za ovu sezonu. Luka Bar je maksimalnim rezultatom dobila oba međusobna meča u ligaškom dijelu prvenstva.

Luka Bar će glavnog konkurenta u borbi za titulu imati u Galebu, koji nije do kraja opravdao tu ulogu u finalu Kupa (osvojio je samo set). "Galebice" će, međutim, u polufinalu morati prvo da preskoče Moraču, protiv kojeg je drugoplasirana ekipa ligaškog dijela slavila ove sezone u oba duela (3:2 u Podgorici, nakon što je Morača vodila 2:1, te 3:0 u Baru).

Polufinalna serija se igra do dvije pobjede. Druge utakmice su na programu 1. aprila, a eventualne majstorice 4. aprila.