Luka Bar i Galeb u finalu

Luka Bar - Morača, Foto: Odbojkaški savez Crne Gore
Ažurirano: 21.03.2015. 16:35h

Očekivano finale u devetom izdanju Kupa Crne Gore za odbojkašice - barski timovi Luka Bar i Galeb su u polufinalu lako odradili posao, u tri seta, pa će sjutra odlučivati o peharu, na finalnom turniru u "Topolici".

Luka Bar brani četiri uzastopna trofeja u ovom takmičenju, a juri ukupno šesti u klupskoj istoriji (“sirene” su bile prve pobjednice Kupa u nezavisnoj državi).

Galeb će, sa druge strane, pokušati da se domogne drugog pehara, nakon što je najbolji bio 2010. godine, od kada je počela i serija nepobjedivosti Luke Bar u Kupu.

Gradski rivali će se treći put sastati u finalu, a dosadašnji skor je izjednačen. Galeb je slavio 2010. godine sa 3:1, godinu kasnije je bolja bila Luka Bar sa 3:2…

Teži posao u polufinalu čekao je Luku Bar, ali su šampionke do finala stigle pobjedom protiv Morače sa 3:0 (25:19, 25:21, 25:21). Podgoričanke nijesu iskoristile svoje prilike u prva dva seta, dok u trećem dileme nije bilo od početka.

Morača je u prvom setu povela 11:6 i primorala selektora dama Vladimira Milačića da traži tajm-aut za Luku Bar. Savjeti su dali rezultat, jer su Baranke serijom 6:0 preokrenule na 12:11. Do 17:16 se igralo poen za poen, a onda su “sirene” napravile novu seriju od 5:0 za nedostižnih 22:16.

I u drugom setu je Morača imala pet poena prednosti (12:7), ali je Luka Bar serijom 5:0 izjednačila na 12:12, a onda je napravila novu seriju od 5:0 za vođstvo od 18:15, kada se činilo da je domaćin uhvatio zalet za 2:0. Međutim, Morača se nije predavala, uspjela je da izjednači na 20:20, ali je tu i stala. Četiri uzastopna poena donijela su Barankama odlučujuću prednost od 24:20.

U trećem setu je Luka Bar vodila od početka do kraja, i do sedam razlike (20:13).

U drugom polufinala, Galeb je bio bolji od Rudara, takođe sa 3:0 (25:13, 25:9, 25:23), a Pljevljakinje su otpor pružile jedino u trećem setu.

U prvom setu su “galebice” od 3:1 “otišle” na 13:1 i otklonile sve dileme. U drugom su imale još furiozniji start, povele su 10:0, pa Rudar do kraja seta nije stigao ni do 10. poena.

Iako je Galeb na startu trećeg seta poveo 5:1, uslijedio je najneizvjesniji dio meča. Rudar je preokrenuo na 6:5, i do 21:21 ekipe su se smjenjivale u minimalnom vođstvu.

Međutim, Galeb je sa dva uzastopna poena poveo 23:21 i tu prelomio set, samim tim i riješio meč…

Finale je sjutra u "Topolici" od 14 sati.

Luka Bar – Morača 3:0 (25:19, 25:21, 25:21)

Bar - Dvorana: SD “Topolica”. Gledalaca: oko 250. Sudije: Sonja Simonovska (Bar) i Branimir Janjević (Podgorica)

Luka Bar: Bojović, J. Rosić, Cenović, Joksimović, Peruničić, M. Rosić M, Hadžisalihović, Vuković, Kruta, Vujanović, Barjaktarović, Milivojević. Trener: Vladimir Milačić

Morača: Mandić, Budrak, Čogurić, Vukićević, Vukčević, Kilibarda, Janjević, Matanović, Osmajić, Rovčanin, Đelević, Đonović. Trener: Marko Radusinović

Galeb – Rudar 3:0 (25:13, 25:9,25:23)

Bar - Dvorana: SD “Topolica”. Gledalaca: oko 150. Sudije: Vladimir Janjević (Podgorica) i Predrag Beljkaš (Bar)

Galeb: Vujošević, Čavić, Oluić, Mašanović, Ratknić, Vojvodić, Lea’ea, Marljukić, Vujović, Radević, Đukić, Bigz. Trener: Nikola Masoničić

Rudar: Drobnjak, Lečić, Svrkota, Er. Muhović , Dragaš, A. Petrović, Vučetić, D. Petrović, Đurović, Posuka, Babić, En. Muhović. Trener: Ana Marković