Frojnd ponovo najbolji u Oslu

Frojnd je vodeći u plasmanu Svjetskog kupa sa 1.643 boda. Prevc je drugi sa 1.549, dok je treći Štefan Kraft sa 1.468 bodova.
Zeverin Frojnd, Foto: Reuters
Ažurirano: 15.03.2015. 17:15h

Njemac Zeverin Frojnd pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima, koje je za Svjetski kup danas održano u Oslu.

Frojnd, koji je i juče bio najbolji u Oslu, bio je vodeći i nakon prve serije, a do devete pobjede ove sezone, a 18. u Svjetskom kupu, došao je skokovima od 132 i 128 metara, za koje je dobio 258,9 bodova.

Ove sezone pobijedio je i u Nižnjem Tagilu, Bad Miterndorfu, Vilingenu, Titis Nojštadu, Vikersundu, Kuopiju i Trondhajmu.

Japanac Noriaki Kasai bio je drugi skokokovima od 128,5 u obje serije i zbirom od 254,9 bodova.

Slovenac Peter Prevc osvojio je 3. mjesto 121,5 i 134,5, za koje je dobio 251,5 bodova.

Norijaki Kasai, Zeverin Frojnd, Peter Prevc i Kamil Stoh na pobjedničkom postolju

Na četvrtom mjestu završio je Poljak Kamil Štoh (124 i 134), peti je bio Austrijanac Stefan Kraft (130 i 126,5), a šesti Norvežanin Anders Bardal (122,5 i 132).