Mirjani Milić bronza u Antaliji

Milić je u kategoriji do 63 kilograma, u odlučujućem meču za 3. mjesto, savladala Ruskinju Kseniju Ivanovu.
1 komentar(a)
Mirjana Milić, Foto: EJU.NET
Ažurirano: 08.03.2015. 18:37h

Crnogorska džudo reprezentativka Mirjana Milić osvojila je bronzanu medalju na kadetskom Evropskom kupu u Antaliji.

Članica podgoričkog džudo kluba “Arso Milić” bila je slobodna u 1. kolu, a u drugom JE poražena od Akerk Kulaš iz Kazahstana.

Kulaš je plasmanom u polufinale omogućila crnogorskoj reprezentativki repesaž.

Pobjedama u repesažu protiv Nazan Gurkan iz Turske, Aigule Bagautdinove iz Rusije i Matilde Ostling iz Švedske obezbijedila je meč za medalju.

U kategoriji do 63 kilograma naszupilo je 24 takmičarke.

Zlatnu medalju osvojila je Ruskinja Ksenija Zadvornova.

U Antaliji takmičio se i Stefan Vidaković, ali je nastup u kategoriji do 81 kilogram završio bez pobjede.

On je na startu bio slobodan, dok je u drugom polražen od Eldara Jikidzea iz Gruzije.

Uspješan nastup Jikidzea odveo je Vidakovića u repesaž, gdje poražen od Beibita Madejeva iz Kazahstana.