Kraft najbolji u Lahtiju

Štefan Kraft, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 08.03.2015. 15:42h

Austrijanac Štefan Kraft pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u Lahtiju.

Kraft je bio treći nakon prve serije, a do treće pobjede u Svjetskom kupu došao je skokovima 127 i 133,5 metara, za koje je dobio 284,5 bodova.

Pobjednik Novogodišnje turneje sva tri trijumfa ostvario je ove sezone, a najbolji je bio i u Obersdorfu i Visli.

Njemac Zeverin Frojnd osvojio je drugo mjesto skokovima dužine 126,5 i 126 metara i zbirom od 273,2 boda.

Vodeći nakon prve serije, Norvežanin Anders Fanemel, bio je treći skokovima od 127,5 i 122metra, za kojeje dobio 268 bodova.

Na četvrtom mjestu nastup je završio Slovenac Peter Prevc (123,5 i 124,5), dok je peti bio Japanac Noriaki Kasai (124,5 i 127.5).

Prevc je vodeći u plasmanu Svjetskog kupa sa 1315 bodova.

Kraft je drugi sa 1308, a treći Frojnd sa 1243 boda.