Osam medalja za KBK Bar na Ilidža openu

Anastazija Petrović, Foto: KBK Bar
Ažurirano: 04.03.2015. 17:50h

Na 6. Ilidža openu u Sarajevu kik-bokseri KBK Bar osvojili su osam medalja - četiri zlatne i po dvije srebrne i bronzane.

Izabranici Joza Dabovića su u seniorskoj konkurenciji zaslužili zlato i srebro. Prvo mjesto osvojila je Anastazija Petrović u lou-kiku do 56 kilograma, koja je jednoglasno dobila oba meča.

Srebro je osvojio crnogorski reprezentativac Marko Nikolić u srednjoj kategoriji lou-kika, nakon dva dobijena meča prekidima u prvoj rundi, u finalu je izgubio sudijskim preglasavanjem.

Junior Semir Murić je bio najbolji u kategorijama do 54, i do 57 kilograma, dok je Mirza Alihodžić bio prvi do 63,5, a drugi do 67 kilograma.

Luka Babić u kategoriji do 71 kg, i Vladimir Pejković u kategoriji do 60 kg, zaslužili su bronzane medalje.

"U Ilidži je bila dobra provjera na samom početku sezone. Prezadovoljni smo nastupima a sada nam slijedi dodatni nivo podizanja forme na "Trofeju Prijestonice", pa takmičenje u Budvi, Prvenstvo Crne Gore, i međunarodni turniri kako bi spremni dočekali Balkansko i Svjetsko prvenstvo", kazao je Dabović.