Nova pobjeda Ane Feninger u Banskom

Feninger (25) je trku završila ispred vodeće u generalnom plasmanu, Slovenke Tine Maze i Amerikanke Lindzi Von.
84 pregleda 0 komentar(a)
Tina Maze, Ana Feninger i Lindzi Von, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 02.03.2015. 13:54h

Austrijska skijašica Ana Feninger pobjednica je današnjeg takmičenja Svjetskog kupa u superveleslalomu u Banskom, Bugarska.

Austrijanka je do četvrte pobjede u sezoni, druge za 24 časa, a 12. u karijeri, došla s vremenom minut, 14 sekundi i 59 stotinki.

Maze je trku završila sa 16 stotinki zaostataka, dok je Von bila 28 stotih djelova sekunde iza pobjednice.

Četvrto mesto zauzela je Austrijanka Nikol Hosp, dok je peta bila Italijanka Elena Kurtoni.

Feninger je na posljednja dva vikenda Svjetskog kupa vezala tri pobjede, te je tako znatno smanjila zaostatak u generalnom plasmanu za Tinom Maze, koja ima 1.145 bodova, 44 više od nje.

U poretku superveleslaloma prva je Feninger sa 372 boda, druga je Von sa 340, dok je Maze treća sa 250.

Narednog vikenda Svjetski kup za skijašice voziće se u Garmiš-Partenkirhenu, u Njemačkoj.