Lovćen pobjedio Mornar

Lovćen - Mornar, ragbi, Foto: Facebook
Ažurirano: 21.02.2015. 16:46h

Ragbi klub Lovćen pobjedio je danas ekipu Mornara iz Bara rezultatom 32:12, i time uvećao svoju prednost na tabeli u odnosu na ostale klubove.

Utakmica Arsenala iz Tivta i Nikšića je odložena, dok je Budućnost bila slobodna.

U početku meča Mornar je imao inicijativu i prvih 20 minuta većinom se igralo na Lovćenovoj polovini terena, ali iako su nekoliko puta stizali do esej linije Barani nisu uspjeli da je pređu i ostvare poene.

Lovćen je imao dobar napad i postigao esej (5) i pretvaranje (2), a iskoristio je i dosuđenu kaznu, pa su imali prednost na poluvremenu od 10:0.

U drugom poluvremenu igra oba tima bila je mnogo bolja. Lovćen već na početku postiže dva eseja i pretvaranje. Tek tada Mornar postiže svoj prvi esej (22:5), iako nisu iskoristili nekoliko dobrih šansi.

U nastavku Lovćen postiže još dva eseja, a Mornar esej i pretvaranje za konačnih 32:12.

Eseje za Barane postigli su Đorđe Marstjepović i Dino Fejzović, a za Lovćen dva Marko Andrić (koji je imao i dva uspješna pretvaranja) i po jedan Aleksandar Milosavljević, Boško Đikanović i Vladan Čelebić.

Na tabeli Lovćen sada ima 30 bodova, Arsenal 24, Mornar 19, Nikšić 17 i Budućnost dva boda.