Frojnd najbolji u Titis-Nojštadu

Zeverin Frojnd, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 07.02.2015. 18:41h

Njemac Zeverin Frojnd pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u Titis-Nojštadu.

On je bio vodeći i nakon prve serije, a do četvrte pobjede ove sezone, 13. u Svjetskom kupu, došao je skokovima od 138,5 i 140 metara, za koje je dobio 299,4 bodova.

Ove sezone pobijedio je i u Nižnjem Tagilu, Bad Miterndorfu i Vilingenu.

Austrijanac Štefan Kraft osvojio je drugo mjesto skokovima od 134 i 139 metara i zbirom od 288 metara.

Slovenac Peter Prevc bio je treći skokovima od 141,5 i 131,5 metara, za koje je dobio 285,8 bodova.

Na četvrtom mjestu završio je Poljak Kamil Štoh (136 i 133,5), peti je bio Čeh Roman Kudelka (136 i 132), a šesti Japanac Noriaki Kasai (137,5 i 132,5).

Kraft je vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 1163 boda.

Prevc je drugi sa 1114, dok bod manje ima trećeplasirani Frojnd.

Titis-Nojštad i sjutra biće domaćin takmičenja za Svjetski kup.

Iraško-Stolc pobijedila u Rumuniji

Danijela Iraško-Stolc pobjednica je osmog takmičenja u skijaškom skokovima ove sezone koje je za Svjetski kup danas održano u rumunskom Rasnovu.

Ona je bila druga nakon prve serije, a do pobjede došla je skokovima od 94 i 92,5 metara, za koje je dobila 239,1 bod.

To je njena četvrta pobjeda ove sezone, ukupno deveta u Svjetskom kupu.

Austrijanka je ove sezone dva puta slavila u Oberzdorfu i jednom u Hincenbahu.

Japanka Sara Takanaši bila je druga skokovima od 94 metra u obje serije i zbirom od 234,9 bodova.

Vodeća nakon prve serije, Norvežanka Maren Lundbi, osvojila je treće mjesto skokovima od 94,5 i 89 metara, za koje je dobila 230,9 bodova.

Na četvrtom mjestu završila je Austrijanka Eva Pinkeling (94 i 91), peta je bila Slovenka Špela Rogelj (89,5 i 89,5), a šesta njena sunarodnica Maja Vtič (92,5 i 88,5).

Iraško-Stolc je vodeća u plasmanu Svjetskog kupa sa 722 boda.

Njemica Karina Fogt, koja je danas bila osmoplasirana, zauzima drugo mjesto sa 600, dok je na trećem Japanka Sara Takanaši sa 573 boda.