Maze najbolja u spustu

Slovenka je i zvanična olimpijska šampionka u spustu, a na ovom šampionatu ima i srebro u superveleslalomu
Tina Maze, Foto: Beta AP
Ažurirano: 06.02.2015. 19:49h

Slovenka Tina Maze osvojila je zlatnu medalju u spustu na Svjetskom prvenstvu alpskih skijašica u Biver Kriku.

Ona je do pobjede i druge medalje u Biver Kriku došla u vremenu minut, 45 sekundi i 89 stotinki.

Maze je i zvanična olimpijska šampionka u spustu, a na ovom šampionatu ima i srebro u superveleslalomu.

Legendarna slovenačka skijašica je dvostruka olimpijska šampionka, a večeras je osvojila treće svjetsko zlato. Na šampionatima svijeta ima osam odličja.

Maze je za dvije stotike bila brža od Austrijanke Ane Feninger, zlatne u superveleslalomu.

To je njena peta medalja na šampionatima svijeta.

Bronzanu medalju osvojila je Švajcarkinjua Lara Gut sa 34 stotinke slabijim vvremenom od pobjednice.

Gut nema zlatnu medalju, a u Biver Kriku je osvojila četvrto svjetsko odličje.

Austrijanka Nikol Šmithofer bila je četvrta, dok je na petom mjestu zavrila vodeća u plasmanu spusta u Svjetskom kupu, Amerikanka Lindzi Von.