Slovenija slavila u Vilingenu

51 pregleda 0 komentar(a)
Peter Prevc, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 31.01.2015. 19:22h

Reprezentacija Slovenije pobjednik je ekipnog takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u Vilingenu. Slovenija, za koju su nastupali Jurij Tepeš, Nejc Dežman, Jernej Damjan i Peter Prevc, do pobjede došla je sa 957,9 bodova.

Njemačka, u sastavu Markus Eisenbihler, Marinus Kraus, Rajhart Frajtag i Zeverin Frojnd, osvojila je drugo mjesto sa 931,7 bodova. Ove sezone njemački skakači osvojili su Kligental i Zakopane.

Norveška je završila na trećem mjestu sa 916,5 bodova, a nastupala je u sastavu Tom Hilde, Anders Jakobsen, Anders Fanemel i Rune Velta.

Japan je bio četvrti sa 843,7, na petom mjestu završila je Austrija (838,8), dok je šesta bila Češka (786,6). Nastupilo je osam reprezentacija.

Njemačka je vodeća u plasmanu Kupa nacija sa 3.493 boda. Austrija je druga sa 3390, a treća Slovenija sa 3035 bodova.