Kudelka pobijedio u Saporou

Do četvrte pobjede u Svjetskom kupu došao je skokovima od 133 i 132 metra, za koje je dobio 282,9 bodova
79 pregleda 0 komentar(a)
Roman Kudelka, Foto: Tv.sb.eurosport.com
Ažurirano: 25.01.2015. 12:26h

Čeh Roman Kudelka pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u Saporou.

Kudelka je bio četvrti nakon prve serije, a do četvrte pobjede u Svjetskom kupu došao je skokovima od 133 i 132 metra, za koje je dobio 282,9 bodova.

On je sva četiri trijumfa ostvario ove sezone, a prije Saporoa najbolji je bio i u Lilehameru, Kligentalu i Engelbergu.

Vodeći nakon prve serije, Poljak Kamil Stoh, osvojio je drugo mjesto skokovima od 140 i 125,5 metara i zbirom od 278 bodova.

Pobjednik jučerašnjeg takmičenja, Slovenac Peter Prevc bio je treći 135 i 125, za koje je dobio 277,3 boda.

Na četvrtom mjestu završio je vodeći u generalnom plasmanu Svjetskog kupa, Austrijanac Stefan Kraft (133,5 i 128), peti je bio Norvežanin Anders Fanemel (135 i 121), a šesti Japanac Daiki Ito (134,5 i 128).

Kraft, nakon 18 takmičenja, zauzima čelnu poziciju u generalnom plasmanu Svjetskog kupa 1007 bodova.

Prevc je drugi sa 924, a treći Mihael Hajbek sa 873 boda.