Pobjede Morače i Gorštaka

Odbojkašice Gorštaka, Foto: Odbojkaški savez Crne Gore
Ažurirano: 24.01.2015. 19:32h

Morača i Gorštak upisali su maksimalne pobjede kod kuće, u mečevima 11. kola Prve lige odbojkašica.

Morača je porazila Lovćen 3:0 (25:14, 26:24, 25:14), za svega 56 minuta igre, za osmi trijumf u sezoni, kojim se Podgoričanke učvršćuju na trećem mjestu.

Na ovom meču je debitovala i odbojkašica Morače, Mina Dragović koja ima svega 14 godina.

Lovćen je, sa druge strane, doživio 10. pobjedu i nalazi se na posljednjem mjestu na tabeli sa dva boda.

Nakon što se prošlog kola upisao prvu pobjedu, u gostima protiv Lovćena, Gorštak je zabilježio i drugi trijumf, savladavši Nikšić 3:0 (25:15, 25:15, 25:11).

Domaćin tim, koji predvodi reprezentativka Neda Vujadinović, bivša korektorka Budućnosti, zabilježio je čak 17 as poena.

Sa ova tri boda, Kolašinke su bodovno (9) dostigle Nikšić, koji je upisao osmi poraz.

Juče, Luka Bar je savladala u Podgorici ekipu Budućnost Bemaksa 3:0 (25:8, 25:15, 25:10) i upisala i 11. pobjedu bez izgubljenog seta, dok je mlađani sastav Budućnost Bemaksa doživio šesti poraz.

Sjutra u Budvi, u Mediteranskom sportskom centru, od 16 časova sastaju se Budva i Galeb, dok će se u Kotoru od 16.30 časova sastati Gimnazijalac i Rudar.

Morača – Lovćen 3:0 (25:14, 26:24 , 25 :14)

Podgorica - Dvorana: OŠ “Radojica Perović”. Gledalaca: oko 50. Sudije: Petar Jocović i Sava Batizić (oba iz Podgorice)

Morača: Mandić, Budrak, Dragović, Đonović, Pejović, Janjević, Vukčević, Matanović, Osmajić, Rovčanin, libero Đelević.

Lovćen: Laktović, Pavićević, Zeković, Laličić, Čogurić, Rajković, Kapa, Vujović, libero Radulović.

Gorštak – Nikšić 3:0 (25:15, 25:15, 25:11)

Kolašin - Dvorana O.Š. „Risto Manojlović“. Gledalaca: oko 200. Sudije: Slobodan Kovačević i Miloš Jovanović (oba iz Podgorice)

Gorštak: Vujisić, Vujadinović, Petričević, Marković, Stanković, Nikolić, Jolić, Ivanović, Medenica, Drakul. Trener: Ivica Šćekić

Nikšić: Petričević, Nikolić, Petrović, Nedić, Hodžić, Đuričić, Mišović, Pavićević, Milović, Bojić, Sarić. Trener: Slavko Bojić