Budućnost Bemaks bolja od Budve

Budućnost Bemaks - Budva, Foto: Saša Jončić
Ažurirano: 17.01.2015. 18:36h

Odbojkašice Budućnost Bemaksa revanširale su se Budvi za maksimalan poraz u prvom dijelu prvenstva - Podgoričanke su večeras na svom terenu slavile 3:1 (26:24, 26:24, 20:25, 25:19), u utakmici 10. kola Prve ženske lige.

Budućnost Bemaks je upisala petu pobjedu, a Budva četvrti poraz koji će ih vjerovatno koštati borbe za treće mjesto, kojim bi izbjegle vjerovatno Luku Bar u polufinalu plej-ofa.

Budva ima za čim da žali u Podgorici, jer je u drugom setu prokockala vođstvo od 24:19, pa su Jelena Šofranac i drugarice (Lana Joketić je ušla na minus pet i servirala dokraja seta) stigle do vođstva od 2:0.

Gošće su, istina, uspjele da se vrate u trećem setu, ali je sve dileme na početku četvrtog seta otklonila Aleksandra Prelević, koja je servirala veoma dobro do 10:0...

Prvu pobjedu u sezoni upisao je Gorštak, koji je u derbiju začelja na Cetinju porazio Lovćen 3:1 (25:20, 24:26, 25:20, 25:23).

Najzad, Nikšić je do trećeg trijumfa u sezoni stigao kod kuće u duelu sa Gimnazijalcem sa 3:1 (23:25, 25:22, 25:19, 25:9). Kotoranke su doživjele sedmi poraz.

Juče, Luka Bar je bila bolja od AOK Rudara sa 3:0 (25:18, 25:11, 25:15) i upisala i 10. pobjedu u isto toliko mečeva, bez izgubljenog seta. Pljevljakinje su, sa druge strane, doživjele peti poraz.

Pojačani Galeb je u derbiju kola je bio bolji od Morače sa 3:0 (29:27, 25:23, 25:20). Drugoplasirani Galeb je stigao do devete pobjede, a trećeplasirana Morača do trećeg neuspjeha.

Tabela: Luka Bar 30, Galeb 26, Morača 22, Budva 18, AOK Rudar 15, Budućnost Bemaks 14, Nikšić 9, Gimnazijalac 8, Gorštak 6, Lovćen 2.

Budućnost Bemaks – Budva 3:1 (26:24, 26:24, 20:25, 25:16)

Podgorica - Sala Medicinske škole. Gledalaca: oko 100. Sudije: Sonja Simonovska i Milana Vukčević (obje iz Bara)

Budućnost Bemaks: Šofranac, Malagić, Maljević, Pavlović, Mijović, Adžić, M. Maljević, Joketić, Sutaj, Prelević, Vujošević. Trener: Ognjen Babalj

Budva: Burzanović, Lučić, Pajović, B. Đurović, Gigović, J. Đurović, Marković, Taušan, Vukadinović. Trener: Đorđe Brajak.

Lovćen – Gorštak 1:3 (20:25, 26:24, 21:25, 23:25)

Cetinje - Dvorana: SC “Lovćen”. Gledalaca: oko 50. Sudije: Vladimir Janjević i Branimir Janjević (oba iz Podgorice)

Lovćen: Latković, Laličić, Čogurić, Rajković, Kapa, Vujović, Radulović. Trener: Zoran Latković

Gorštak: Vujisić, Marković, Petričević, Stanković, Petrović, Kostić, Bulatović, Nikolić, Ivanović, Vujadinović, Drakul i Jokić. Trener: Ivica Šćekić

Nikšić – Gimnazijalac 3:1 (23:25, 25:22, 25:19, 25:9)

Nikšić - Dvorana: SC “Nikšić”. Gledalaca oko 50. Sudije: Branko Batizić (Podgorica) i Sanja Šljukić (Nikšić)

Nikšić: Nikolić, Petrović, Nedić, Pavićević, Čogurić, Đuričić, Mišović, Milović, Hodžić, Bojić, Petričević;

Gimnazijalac: Barbić, Pajović, Tomić, Jovanović, Radulović, Peković, Vukadinović, Vujković, Lazarević.