Maksimalne pobjede Luke Bar i Galeba

Galeb - Morača, Foto: Odbojkaški savez  Crne Gore
Galeb - Morača, Foto: Odbojkaški savez Crne Gore
Ažurirano: 16.01.2015. 20:03h

Maksimalnim pobjedama Luke Bar i Galeba, na domaćem terenu, večeras je počeo drugi dio prvenstva u Prvoj ligi odbojkašica.

Šampion Luka Bar je bio bolji od AOK Rudara sa 3:0 (25:18, 25:11, 25:15) i upisao i 10. pobjedu u isto toliko mečeva, a "sirene" do sada nijesu izgubile ni set. Pljevljakinje su, sa druge strane, doživjele peti poraz.

Galeb, koji se zimus pojačao sa dvije američke igračice (korektorka Odri Bigz i srednja blokerka Tesa Lea’ea) i veterankom Ilonom Marljukić, i ima najveće ambicije u nastavku, u derbiju kola je bio bolji od Morače sa 3:0 (29:27, 25:23, 25:20).

Bilo je evidentno da je na obie ekipe pauza ostavila traga. Najuzbudljivije je bilo u prva dva seta gdje je domaća ekipa tokom jurila rezultatski priključak i pred kraj setova uspijevala da preokrene rezultat u svoju korist, dok je treći set rutinski priveden kraju.

Drugoplasirani Galeb je stigao do devete pobjede, a trećeplasirana Morača do trećeg neuspjeha.

Sjutra se sastaju Nikšić – Gimnazijalac (15) časova), Lovćen – Gorštak (15) i Budućnost Bemaks – Budva (16).

Luka Bar – AOK Rudar 3:0 (25:18, 25:11, 25:15)

Bar - Dvorana: SD “Topolica” . Gledalaca: oko 50. Sudije: Predrag Beljkaš i Sonja Simonovska (oboje iz Bara)

Luka Bar: Bojović, J. Rosić, Duraković, Cenović, Peruničić, M. Rosić, Hadžisalihović, Vuković, Vujanović, Joksimović, Barjaktarović, Kruta. Trener: Vladimir Milačić

AOK Rudar: Ćurčić, Božović, Drobnjak, Svrkota, Dragaš, Petrović, Vučetić, Đurović, Damjanović, Er. Muhović, En. Muhović. Trener: Ana Marković.

Galeb – Morača 3:0 (29:27, 25:23, 25:20)

Bar - Dvorana: SD “Topolica”. Gledalaca: oko 150. Sudije: Miloš Jovanović i Sava Batizić (obojica iz Podgorice)

Galeb: Čavić, Marljukić, Olujić, Ratknić, Malović, Vojvodić, Kovačević, Vujović, Radević, Bigz, Vulević, Mašanović. Trener: Nikola Masoničić

Morača: Mandić, Budrak, Vukićević, Vukčević, Janjević, Matanović, Pejović, Osmajić, Đonović, Đelević. Trener: Marko Radusinović