Italijanka Fankini pobjednica spusta u Kortini d'Ampeco

Elena Fankini, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 16.01.2015. 10:49h

Italijanka Elena Fankini pobjednica je današnjeg spusta koji je u okviru za Svjetskog kupa vožen u Kortini D'Ampeco, na skraćenoj stazi zbog guste magle.

Do druge pobjede u karijeri, Fankini je došla u vremenu 1:09,.53 minuta, a trku je završila ispred Kanađanke Larise Jurkiv koja je zaostala 15 stotinki.

Treća je bila Njemica Viktorija Rebensburg, koja je imala 31 stotinku slabije vrijeme od pobjednice.

Vodeća u poretku spusta Amerikanka Lindzi Von današnju trku završila je na 10. mjestu, dok je najbolje plasirana u generalnom plasmanu Slovenka Tina Maze zauzela 13. mjesto.

Spust u Kortini d'Ampeco vožen je umjesto prošlonedjeljnog takmičenja u austrijskom Bad Klinkerhajmu, koje je otkazano zbog jakog vjetra.

Svjetski kup za skijašice nastaviće se sjutra, kada je na istoj stazi ponovo na programu spust...

1. Elena Fankini (Italija) 1:09.53 minuta