Prve pobjede za Saru Hektor i Trevisa Genonga

Drugo mjesto zauzela je Ana Feninger iz Austrije sa devet stotinki zaostatka, dok je treća bila najbrža u prvoj trci, Amerikanka Mikaela Šifrin, koja je bila 18 stotinki sporija od pobjednice.
54 pregleda 0 komentar(a)
Sara Hektor, Foto: Reuters
Ažurirano: 28.12.2014. 17:35h

Švedska skijašica Sara Hektor pobjednica je današnje trke Svjetskog kupa u veleslalomu koja je vožena u austrijskom Kihtaiju.

Hektor je trku završila za dva minuta, 17 sekundi i 61 stotinku i tako stigla do svoje prve pobjede u Svjetskom kupu.

Slovenka Tina Maze današnju trku je završila na 7. mjestu, ali je i dalje vodeća u generalnom plasmanu sa 692 boda, 205 više od Feninger.

Prvijenac je upisao i Amerikanac Trevis Genong u spustu u italijanskoj Santa Katerini.

Genong je trijumfovao u vremenu minut, 32 sekunde i 42 stotinke. On je iza sebe ostavio olimpijskog šampiona Matijasa Majera iz Austrije, koji je bio sporiji za devet stotinki, dok je treći bio Italijan Dominik Paris (+ 0,21).

Lider u generalnom plasmanu, norveški skijaš Kjetil Jansrud, trku je završio sa 1,35 sekundi zaostatka za pobjednikom i nije bio među prvih 10 skijaša.