Nojrojteru pobjeda u Madoni di Kampiljo

89 pregleda 0 komentar(a)
Feliks Nojrojter, Foto: Beta AP
Ažurirano: 22.12.2014. 22:37h

Njemac Feliks Nojroter pobjednik je trećeg slaloma sezone, koji je za Svjetski kup alpskih skijaša vožen večeras u italijanskoj Madoni di Kampiljo.

On je bio vodeći i nakon prve vožnje, a do pobjede došao je u ukupnom vremenu minut, 40 sekundi i 57 stotinki.

To je njegova prva pobjeda ove sezone, ukupno deseta u Svjetskom kupu.

Njegov zemljak Fric Dofner osvojio je drugo mjesto sa 82 stotinke zaostatka, dok je trećeplasirani Šveđanin Jens Bigmark imao 86 stotinki slabije vrijeme od pobjednika.

Na četvrtom mjestu završio je Norvežanin Henrik Kristofersen, peti je bio Francuz Aleksis Pinturol, a šesti Šveđanin Aleks Bek iz Švedske.

Na sedmom mjestu nastup u Madoni di Kampiljo završio je branilac trofeja, Austrijanac Marsel Hiršer.

Nojrojter je zahvaljujući večerašnjem trijumfu preuzeo vođstvo u plasmanu slaloma sa 240 bodova.

Hiršer je drugi sa 216, dok je treći Dofner sa 156 bodova.

U generalnom plasmanu Svjetskog kupa čelnu poziciju zauzima Norvežanin Kjetil Jansrud sa 610 bodova.

Hiršer je drugi sa 576, dok je treći Pinturol sa 349 bodova.