Kudelka najbolji u Engelbergu

Roman Kudelka, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 21.12.2014. 16:37h

Čeh Roman Kudelka pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u Engelbergu.

Kudelka je bio vodeći i nakon prve serije, a do treće pobjede u Svjetskom kupu došao je skokovima od 135,5 i 138,5 metara, za koje je dobio 289,6 bodova.

On je sva tri trijumfa ostvario ove sezone, a prije Engelberga najbolji je bio i u Lilehameru i Kligentalu.

Švajcarac Simon Aman bio je drugi skokovima dužine 134 i 136,5 metara i zbirom od 284,4 boda.

Austrijanac Mihael Hejbok osvojio je treće mjesto skokovima od 135,5 i 134,5 za koje je dobio 282,4 boda.

Na četvrtom mjestu završio je Slovenac Jernej Damjan (129,5/133,0), peti je Njemac Jahard Frajtag (131,0/130,5), a šesti Njemac Markus Išenbihler (132,5/127,5).

Norvežanin Anders Fannemel, koji je danas bio osmi, vodeći je u Svjetskom kupu sa 472 boda i ima dva više od drugoplasiranog Kudelke.